Przyroda pod lupą - Uczestniczki Projektu

Napisała - poniedziałek, czerwca 02, 2014

Przyroda po lupą! Kolejny raz wiem że Mamy mają moc przenoszenia gór. Chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, by je rozwijać, pobudzać ich wyobraźnię i nie stracić ani chwili. Dzieci są wymagającymi ludźmi i tego oczekują od Nas. Czas zaprezentować Mamy, które przyłączyły się do zabawy i będą bawić się przyrodą wspólnie z dziećmi. Cały czas można się zgłaszać!Na bieżąco lista będzie uzupełniana. Serducho mi się raduje, że tylko wspaniałych rodziców chce z Nami się bawić. Dziękuję! A teraz poznajcie te Mamy, dzieci i blogi.

Zapraszam do grupy Przyroda pod lupa na Facebooku. Łatwiej będzie zapanować :)

Szczegóły projektu dostępne są tu : Przyroda pod lupą!

A to My!

Mama Ilona

"Kreatywnym Okiem" - zbiór zabaw, zabawek, pomysłów, książek z odrobiną życia codziennego. To nasz świat, w którym staramy się zarażać kreatywnością, rozwijać wyobraźnię i dobrze się przy tym bawić.

Posty:

 1. Mrówek świat 
 2. Grzybobranie w czerwcu
 3. "Zwierzaki Wajraka"
 4. Ślimak, ślimak pokaż rogi - ślimak winniczek
 5. Skacząca żaba origami
 6. Biedronka origami
 7. Rośliny strączkowe
 8. Szczeżuja
 9. Grzyby leśne-kania i maślakPoznają przyrodę wspólnie z Nami.


Mama Agnieszka.
 "Super dzieciaczki" - głównymi bohaterami bloga są moje dzieci 10 letni syn Kuba i 5 letnia córka Patrycja. Życie, zabawa, książki, ciekawe miejsca, piękne rzeczy oraz ciekawe inspiracje - właśnie to znajdziecie u mnie na blogu.

____________________________________

Mama Ania czyli ja to mama która z woreczka foliowego zrobi balona, lalkę, worek ze skarbami, spadochron i jeszcze coś :) Ogranicza mnie tylko moja wyobraźnia i czas który spędzam w pracy - choć i tu główka nad pomysłami pracuje. 
"Biesy Dwa" - to blog o kreatywnych zabawach z dwójką rozrabiaków. Malujemy, tworzymy, zwiedzamy, podróżujemy i wymyślamy coś z niczego. U nas jest masa pomysłów, a i od Was też się uczymy, bo każdy ma w sobie odrobinę kreatywności :) 

Posty:

 1. Drzewa
 2. Gdzie jest bóbr?
 3. Mrówki i kreatywna kolorowanka
 4. Zielnik i nauka literek
 5. Robaki w drewnie
 6. Jajko

____________________________________


Mamiczka

"Czym zająć Malucha?" - Czym zająć malucha to blog o zabawkach, zabawach i książkach dla dzieci. Znajdziesz tu recenzje zabawek, puzzli, gier i książek dla dzieci oraz pomysły na zabawy z dzieckiem w domu i w podróży. Dowiesz się również, jak przez zabawę można edukować małe dziecko.


Posty

 1. Niezwykłe fakty. Świat Natury
 2. Rośliny - książka
 3. Rozpoznajemy ptaki po głosie
 4. Ranczo Adama


   ____________________________________

   Mama Agata
   "A kukuuu" -Pewna mama pewnego syna postanowiła stworzyć blog by uwiecznić to co ów syn, nazywany przez mamę Bobem tworzy, odkrywa, poznaje, rozbraja, rozdziera, buduje, skręca, rysuje, śpiewa, ogląda i o całej reszcie czynności, które wykonuje. Blogująca mama ciągle szuka pomysłu na zabawy dla Boba, by żadna chwila nudy nie stworzyła okazji do zabaw, które u mamy wywołać by mogły zawał serca. Oprócz tego mama ta pracuje w przedszkolu i jest lekko szalona, a jej pomysły czasem są całkiem zwariowane. To dla Boba jest powodem do radości, bo szalona mama na szaleństwo pozwala czasem Bobowi. Jeśli, ktoś ma ochotę o tym poczytać, czy pobawić się w zabawy, które pokażemy zapraszamy :)


   ____________________________________


   Mama Ewelina
   "Wszystkie odcienie macierzyństwa" -Blog jest opisem wesołej codzienności jaką spędzam ze swoim jedynym synem, Arturem. Znajdziecie u nas pomysły na zabawę, kreatywne prezenty oraz garść przepisów na kulinarne pyszności. Oraz od czasu do czasu poczytacie o naszym zakątku, w którym mieszkamy, czyli o Londynie. 

   Posty:

   1. Taaka ryba!
   2. Zwierzęta w zoo
   3. Lato!
   4. Tęcza
   5. Kilka słów o pszczołach

   ____________________________________

   Mama Gosia

   TO- MI- NOWO- dla małego dziecka wszystko jest nowe! Nie ma nic piękniejszego, niż mieć możliwość pokazywania dziecku świata. Wszystko w około jest takie ciekawe, bo nowe. Przyroda, smaki, słowa, sztuka, muzyka, własne ciało, historia... Jak dobrze móc przeżywać to wszystko z dzieckiem, pochylać się nad biedronką, ugniatać wspólnie ciasto, pozwolić dziecku dotknąć, posmakować, odkrywać, uczyć się ... Przy okazji samemu przeżywać się po raz kolejny dzieciństwo… i po raz kolejny.. Widzieć świat z innej perspektywy. Tej świeżej, niewinnej, ciekawej.
   Tominowo to nasze królestwo (Tomka, Stasia, Mamy i Taty), do którego Was zapraszamy!
    Tu bawimy się, nadajemy przedmiotom „drugie życie”, urzędujemy w kuchni, zwiedzamy, uczymy się, śmiejemy, zapamiętujemy chwile, bajkopiszemy! …
   Zobaczcie co jeszcze! Na pewno się nie nudzimy!

   Posty:

   1. Guniak Czerwczyk
   2. Kijanka i cykl żabowy
   3. Gniazdo
   4. Zaskroniec
   5. Zwierzęta nad Bałtykiem
   6. Ogrody Hortulus Spectabilis
   7. Pasikonik
   8. Sposoby rozsiewania nasion
   9. Łobuz- Szrotówek kasztanowcowiaczek
   10. Skarby naszego parku
   ____________________________________

   Nauczycielka Przedszkolna Agata
   "Boberkowy Świat"- Początkująca nauczycielka przedszkola, która uczy się wszystkiego od nowa ze swoimi 4 i 5 latkami. Trochę pomysłów w główce ma, drugie tyle wyszpera w Internecie, zmodyfikuje i wykona razem z przedszkolakami. Efekty swojej i dzieci pracy, publikuje na blogu, którego nazwa wywodzi się od niedocenianego zwierzęcia, często identyfikowanego z jej nazwiskiem. Boberkowa Mama- tak nazywana przez niektórych swoich fejsbukowych fanów, kocha dzieci i wszystko, co z nimi jest związane. Boberkowy World, to miejsce, w którym zobaczycie, jak bawią się, uczą i pracują przedszkolaki. Boberkowy World, to świat do którego odważyłam się Was zaprosić.  

   Posty:

   1. Z wizytą na sawannie
   ____________________________________

   Mama Ewelina
   "Kreatywnie w domu" - blog pełen ciekawych inspiracji dla dzieci i nie tylko. Znajdziecie w nim wiele pomysłów na naukę i zabawę w jednym, nudzić się nie powinniście. Blog o dwójce łobuziaków, których ciekawi wszystko wokoło a mama dba o to aby się zbytnio nie nudzili.
   ____________________________________

   Mama Karolina
   "Cały świat Karli" - Wieczna optymistka z uśmiechem na ustach, mająca hopla na punkcie robienia zdjęć, przelewająca myśli na bloga. Kochająca żona i mama dwójki cudniastych dzieciaków. Siła jest kobietą!!
   Posty:
   1. Ślimak, ślimak pokaż rogi
   2. Truskawki
   3. Mała gąsiennica
   4. Uratowana ważka
   5. Padalec wąż czy jaszczurka
   6. Przyroda w obiektywie makro

   ____________________________________

   Mama Marta
   "Domowy Bajzel" - Blog, który powstał by zachować w pamięci ulotne chwile z życia naszego dziecka. Co znajdziecie w naszym bajzlu? Garść zdjęć z codzienności matki i syna. Sporo książek z biblioteczki małego mola książkowego. Szczyptę inspiracji, pomysłów na zabawy i odrobinę maminego rękodzieła.

   Posty:

   1. W lesie
   2. Zwierzęta Świata
   3. Somewhere over the rain
   4. Zoo w Płocku
   5. Jura pak Łeba


   ____________________________________

   Mama Ilona

   "Młoda Matka Polka" - Jest to pewnego rodzaju pamiętnik myśli matki, poczynań dzieci, ich prac, zajęć, zabawnych anegdot oraz kreatywnych rozwiązań. Gdyby nie praca matki pochłaniająca większość czasu rodzicielki blog rozkwitałby niczym róża, jednak staram się jak mogę

   Posty:

   1. Spacer po parku
   2. Kruk, gawron a może kawka?

   ____________________________________


   Mama Justyna

   "Cynamonki Mamy" - Mam na imię Justyna, jestem mamą dwójki dzieci- czteroletniej Poli i dwuletniego Julka. Już od dłuższego czasu bawimy się "kreatywnie", ale od marca 2014 postanowiłam założyć bloga .Jego główna tematyka, to kreatywne zabawy dla maluchów, ale jest tam również kącik kulinarny, podróżniczy, pokazujemy co czytamy, jak świętujemy i moje drobne prace szydełkowe.

   Posty:

   1. Edukacyjna Zagroda Wiejska w Kozielcu
   2. Staw pod lupą
   3. Łąka pod lupą
   4. Pająki i pajęczyny
   5. Mała polna myszka
   6. Co w polu piszczy
   ____________________________________   Mama Agnieszka

   Pod adresem Mama Janka kryje się garść zapisków z codzienności dość zapracowanej mamy i jej pełnego energii, uśmiechniętego synka. 
   Blog jest głównie swego rodzaju pamiętnikiem uwieczniającym nasze wspólne chwile, jednak ograniczam tu puste zachwyty nad urodą, inteligencją i dynamicznie postępującym rozwojem pierworodnego i co jakiś czas przemycam ciekawsze dla szerszej publiczności treści :D
   Staram się notować swoje pomysły na twórcze i aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, zwracać uwagę na wartościowe książki i gry dla maluchów i rodziców, opisywać naszą przygodę z nauką czytania i angielskiego, podróże oraz sposoby na zaspokajanie wrodzonej dziecięcej fascynacji całym światem. 
   Zapraszam do czerpania inspiracji :)

   Posty

   1. Czy owady mają wady?
   2. Śródmiejska łąka czerwcowa
   3. Bukiet z kłosów
   4. Wielki Kanał Brdy i my
   5. Wrocław - młodym przyrodnikiem będąc


   ____________________________________

   Mama Ola

   "Wokół dzieci" - Blog mamy zakręconej na punkcie dwójki swoich pociech: Julii i Szymona. Piszę o swoich macierzyńskich doświadczeniach, codzienności mamy na maleńkiej wsi, o perypetiach moich pociech, ale nie tylko: znajdziesz tu też recenzje książek, testy ciekawych produktów dla dzieci i kobiece refleksje na różne tematy. Szczerze, czasem zabawnie, niekiedy z łezką w oku, naturalnie o tym, że świat się kręci wokół dzieci, ale jest w nim też miejsce na milion różnych rzeczy!

   Posty:

   1. Poznajemy polne kwiaty
   2. W cudownym świecie motyli
   3. Była sobie żabka mała
   4. Biedroneczki są w kropeczki
   5. Wycieczka do lasu


   ____________________________________

   Mama Marika

   "Z dala od miasta" -Nasz blog to pomysły na spędzanie czasu z dziećmi oraz ręcznie robione zabawki. Poza tym znajdziecie u nas informacje na temat ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, przepisy na zdrowe i pyszne potrawy tworzone z myślą o dzieciach oraz garść informacji o transformacjach naszego rodzinnego gniazdka.
   Przede wszystkim jednak blog dotyczy mojej dwójki dzieciaków. 3,5 letniej Żaby i 1,5 rocznego Grzebcia To oni są dla mnie całym światem i inspiracją do działań. To dla nich staram się wymyślać zabawy i zajęcia, które będą je rozwijać.
   A że nie brakuje u nas szaleństwa czasem nasz dom przypomina poligon wojskowy. Szybko to się jednak zmienia bo mam pedantyczne zapędy.

   Posty:

   1. Ślimak, ślimak pokaż rogi
   2. Kolorowy świat ulotny jak wiatr
   3. Gdzie gniazdują sikorki
   ____________________________________

   Mama Asia
   "Nasza Szkoła Domowa" - Jestem mamą dwóch dziewczynek (5 i 2 lata). Nasz blog to miejsce w którym opisujemy naszą przygodę z edukacją domową, która zaczęła się nim jeszcze dziewczynki objęte zostały obowiązkiem szkolnym. Pokazujemy jak na różne sposoby i radością można się uczyć i poznawać świat.

   Posty:

   1. Badamy korzenie roślin
   2. Na jagody
   3. Czas żniw uczymy się rozróżniać zboża
   4. O kwiatach lekcja pierwsza
   5. O kwiatach lekcja druga
   6. Liczymy bociany
   7. Osa i pszczoła

   ____________________________________

   Mama Ania
   "Frajda Przyrodnika"Na blogu można znaleźć doniesienia o zabawach przyrodniczych dla dzieci, zabawach szeroko rozumianych, bo przecież przyroda to i biologia, i fizyka, i geografia, i chemia... A bawi się ze mną trójka dzieci. Tatuś też zagląda przez ramię i czasami bardzo pomaga. A blog jest przyrodniczy, bo jestem przyrodnikiem z zawodu i na tym się trochę znam:)

   Posty:

   1. Książka przyrodnicza
   2. Leśna kolekcja
   3. Kolekcja nasion
   4. Wpływ warunków atmosferycznych na stan produktów ułożonych na parapecie
   5. 1000 naklejek ze zwierzakami
   6. Kajakowanie z małymi garść informacji


   ____________________________________

   Mama Justyna
   "Dzika Jabłoń" - Justyna – szczęśliwa mama 5-latki. Od kiedy jestem mamą, spotkały się i splotły moje pasje – sztuka i nauczanie. W pogoni za równowagą i świętym spokojem, staram się pogodzić bycie mamą, artystką i pedagogiem. Czasem wychodzi to marnie, a innym razem bardzo dobrze :) Na co dzień prowadzę warsztaty artystyczne i kreatywne dla dzieci i rodziców. Cieszy mnie, gdy inni odkrywają w sobie twórczą moc. Blog Dzika Jabłoń to zapiski z codzienności naszej rodziny tworzone z potrzeby pochwycenia czasu szczęścia i miłości. Znajdziecie tu wiele pomysłów na kreatywne i wartościowe zabawy z dzieckiem, zabawy sensoryczne i Montessori, moc inspiracji do tworzenia zabawek „za trzy grosze”, dokumentację z moich warsztatów dla 2-3-latków, przedszkolaków i młodzieży oraz propozycje projektów edukacyjnych na temat kultur świata, sztuki, bajek i teatru. Zapraszam do Dzikiej Jabłoni!

   Posty:


   1. Rośliny na balkonie
   2. Budowa liścia
   3. Poszukiwacze gatunków drzew
   4. Bio art i badania nad chlorofilem
   5. Wyprawa po znaleziska
   6. Pasikonik pod strzechą
   7. Polecamy książki o przyrodzie
   8. Przygoda z podlotem
   9. Detektyw w rezerwacie przyrody


   ____________________________________


   Mama Agnieszka
   "Pomieszane z poplątanym" -25 letnia mama 6 letniej Panienki, narzeczona, córka, siostra, wnuczka, koleżanka, praciwnik... Czasem coś przeczytam, zobaczę, usłyszę... Coś mnie zaciekawi, zadziwi, zmusi do rozmyślań... Będą recenzje, wspomnienia, coś z życia codziennego i przede wszystkim dużo pomysłów na kreatywne prace z Dzieckiem :)

   Posty:
   1. Warzywa
   2. Dzikie koty
   3. Mikrokosmos w Ujeździe
   4. Ptasie trele
   5. Kto kogo zjada
   ____________________________________


   Mama Marta
   Mama's First ]to blog Mamy i Syna, którzy lubią się uczyć! Mama uczy się syna, a on uczy się świata. Nieustannie eksplorujemy okolice bliższe i dalsze, a nasze odkrycia są ekscytujące! Jeśli i Wy macie ochotę na odrobinę eksploracji i ekscytacji - wpadajcie do nas!

   Posty:

   1. Tajemnice Babcinego Ogrodu
   2. Ulotne chwile na łonie natury   ____________________________________


   Mama Agnieszka

   Kreatywnik powstał z potrzeby chwili, by dać upust moim i moich dzieci kreatywnym zapędom, by nieco uporządkować nasze twórcze i edukacyjne poczynania, by podzielić się nimi z innymi, zainspirować ich, pokazać, że telewizor i komputer to nie jedyne źródła dobrej zabawy dla najmłodszych, a także by udowodnić (przede wszystkim sobie), że kreatywność stanowić może doskonały element terapii dziecka z MPD, element, który przynosi zdumiewające rezultaty, czego przykładem jest mój syn..  

   Posty:

   1. Ryby giganty czyli Park Ryb Słodkowodnych nad jeziorem Sarcz
   2. Co to jest pogoda?
   3. Ośmiornica
   4. Meduza
   5. Leśny Park Niespodzianek
   6. Ciekawe dlaczego choinki mają igły

   ____________________________________
   Mama Nina:

   Posty:
   1. Przyroda pod lupą
   2. Loro Park
   3. Złocista Plaża Teneryfy i Muzeum Przyrody
   4. Teneryfa- groźne słońce i Park Garcia Sanabria
   ____________________________________


   Nazywam się Joanna i jestem autorką bloga Nasza Przygoda DIY. Jest to blog gdzie zderzają się kreatywność i pasja.Paska do tworzenia pięknych rzeczy przedewszystkim z myślą o dzieciach i dla dzieci.

   Posty:
   __________________________________

   Spodobają Ci się również:

   8 opinii

   1. Będę na pewno zaglądać :) Sama się zastanawiałam nad udziałem, ale wiem, że miałabym problem ze znalezieniem na to czasu :(

    OdpowiedzUsuń
   2. Kojarzę kilka blogów, czekam na wpisy:)

    OdpowiedzUsuń
   3. czesc czesc :) czy jeszcze moge wziac udzial w projekcie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście :) Dołączać można przez cały projekt

     Usuń
    2. a co muszę zrobić? Jakieś zgłoszenie?

     Usuń
    3. Napisać na maila z adresem bloga.strony gdzie będą publikowane posty. Do tego logo, krótki opis. Szczegółowe zasady są tutaj: www.kreatywnymokiem.pl/2014/05/przyroda-po-lupa-nowy-projekt-blogowy.html

     Usuń
   4. Rozrósł się ten projekt, aż miło :-)
    Nie uczestniczę, ale obserwuję i kibicuję :-)
    Na pewno skorzystamy z Waszych pomysłów :-)
    Dzięki :-)

    OdpowiedzUsuń

   Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
   Pomóż w rozwoju bloga :)

   >