Biedronka origami - Zwierzaki Cudaki

Napisała - czwartek, lipca 31, 2014

Latem widać mnóstwo bożych krówek, potocznie zwanych biedronkami. A jakby tak zrobić w wersji maksi? Prosty sposób by dziecko miało swoją własną biedronkę! Nie uśmierci jej, a da mu dużo możliwości do zabawy. Zobaczcie jak zrobić biedronkę metodą origami.


Potrzebne są:
 • czerwona kartka w kwadracie
 • czarny pisak
 • nożyczki
 • klej
 • pasek czarnej kartki technicznej
Kartkę składamy na pół i po skosach. Następnie składamy znów na pół, a boki wkładamy do środka. Znów składamy na pół, by powstał trójkąt jak na zdjęciu (4).


Ołówkiem rysujemy półkole. Duży łuk musi być, by biedronka miała prawie okrągły kształt. Odcinamy. Rozkładamy do pozycji wyjściowej ( zdjęcie powyżej, 3). Czas by ozdobić biedronkę. 

Przez środek rysujemy linię, następnie kropki i głowę. Nożyczkami przecinamy narysowaną linię. A głowę kolorujemy. Z białego papieru wycinamy oczka lub możemy przykleić takie ruszające. 

Z czarnego paska robimy czułka i przyklejamy je na głowę biedronki.Nasza biedronka nawet na kwiat wleciała! Taka z niej rozrywkowa dziewczyna ;) Może powstaną inne owady? 

Post powstał na dwa projekty. Przyroda pod lupą oraz Zwierzaki Cudaki, o których poczytacie na blogu Pomieszane z poplątanym.

Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. Jutro robimy z synem biedronę :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pochwalcie się później :) Możecie tu dodać zdjęcie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>