Zakładka do książki w stylu Minecraft

Napisała - wtorek, lipca 04, 2017

Coś dla fanów gry Minecraft! Mając w domu dziecko, które fascynuje się tą grą mam dla Was propozycję zrobienia zakładki do książki w takim stylu. W kilka minut wyczarujecie indywidualną, spersonalizowaną ozdobę do książki. 


Lubię proste rozwiązania, więc i tak jest tym razem. Potrzebujecie kilku prostych rzeczy, aby stworzyć ciekawą zakładkę.

Lista rzeczy potrzebnych do zrobienia zakładki do książki Minecraft

  • drewniana zakładka do książki - moja pochodzi ze sklepu Domowe Montessori
  • ołówek
  • linijka
  • kolorowe cienkopisy

Minecraft, czyli pikselowa grafika


Minecraft charakteryzuje się kwadratowymi elementami-pikselami. Wszystko tam jest stworzone ze sześcianów. Ludzie, zwierzęta, drzewa, domy i masa innych rzeczy. Można w nią grać samodzielnie lub w trybie on-line z innymi graczami. Nawet samodzielna gra, gdzie swój świat tworzy się od podstaw, rozwija wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność dzieci. Wolę tę wersję niż tę on-line. 

Dlatego też zakładka musi być utrzymana w trybie kwadratów. Za pomocą linijki i ołówka, starałam się jak najdokładniej narysować kratownicę. Mając już bazę, mogłam zacząć rysowanie poszczególnych elementów. 


Kratka po kratce, czyli Steve poleca czytanie książek!

Kolorowymi cienkopisami kolorowałam kratka po kratce, pamiętając o proporcjach. Posiłkowałam się ilustracjami, by odwzorować dany wzór.  O ile głowa poszła sprawnie, napis to już gorsza sprawa i widać niedoskonałości. Mimo to, zakładka bardzo podoba się nowemu właścicielowi. Tło zarysowałam delikatnym zielonym kolorem, by twarz ładnie było widać na naszej zakładce.  Teraz tylko tasiemka i gotowe.

Nie polecam flamastrów, gdyż rozpływają się na zakładce. Widać to u nas na włosach i oczach Steve'a.

Prawda, że proste w wykonaniu? To tylko jedna z wielu możliwości na zagospodarowanie drewnianej powierzchni.Takie spersonalizowane zakładki są wyjątkowe, bo tworzy się je według upodobań czytelnika.  Mam jeszcze kilka taki zakładek do ozdobienia. Jedną na pewno zrobię dla siebie, by w końcu przestać gubić te papierowe. 

Taka zakładka to tylko nie całe 1,10 zł! A drewniana forma daje ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o dekorację. Wkrótce kolejne pomysły na ozdobienie drewnianych materiałów. A Was zapraszam do sklepu Domowe Montessori, gdzie znajdziecie dużo więcej ciekawych drewnianych rzeczy do ozdobienia i nadania im indywidualnego wyglądu!Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Zdecydowanie spodobałaby się Dusi :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój syn ostatnio zażądał, żeby mu zrobić piniatę w kształcie creepera, bo widział taką na filmiku ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>