Było sobie życie. Łowcy bakterii

Napisała - piątek, czerwca 02, 2017

Było sobie życie w swoim repertuarze gier, książek i puzzli ma również coś dla przedszkolaków. Jedną  z nich jest gra "Łowcy bakterii". Przeznaczona dla dzieci od 3 lat, ale spodoba się również starszym dzieciom. Proste zasady, krótka rozgrywka w sam raz na szybką partyjkę. 


Nie duże pudełeczko kryje w sobie planszę z kołem fortuny, 4 plansze dla graczy i całe mnóstwo kolorowych, lecz groźnych bakterii! Umocowane na plastikowych stojaczkach w różnych kolorach będą próbowały się bronić, jednak nie ujdzie im to na sucho!


Dzielne i odważne dzieci nie boją się takich stworów, bo wiedzą jak się przed nimi bronić, by były zdrowe i wesołe. Zadaniem graczy jest poskromienie tych złośników i uwięzienie ich na swojej planszy. Jednak musimy złapać tylko te, które pasują kolorem do naszych pól na planszy. 

Zasady gry w Łowców Bakterii

Pierwszy z graczy kręci wskazówką. Jeśli wylosowany kolor się zgadza, wybiera sobie bakterię w tym kolorze i stawia ją na danym polu. Gdy trafi na pole z leukocytem wybiera dowolną bakterię! 

Uwaga! Nie mogą być 2 bakterie na tym samym polu!

Potem przychodzi pora na kolejnego gracza. Również kręci strzałką i sprawdza wylosowany kolor. Wygrywa gracz, który pierwszy zapełni swoją planszę paskudnymi bakteriami. Pokonał straszną plagę i staje się mistrzem!
Jak widać, bakterie nie takie straszne. Nawet maluchy sobie z nimi poradzą w szybki sposób, poprzez zabawę i naukę kolorów. Wymagana jest również spostrzegawczość, by nie przegapić koloru czy swojej kolejki. Dobra zabawa murowana! 

Nawet Adaś (9 lat) z chęcią grał w tę grę. Taka prosta gra na kilkanaście minut. Duża losowość zmienia szybko bieg zdarzeń i ten, co ma mało zebranych bakterii, może je w kolejnych rundach prędko zyskać! 

Cena gry również nie jest wysoka. Wynosi od 30 zł w zależności od sklepu. Proste zasady, szybka rozgrywka, porządne wykonanie. Jeśli macie dzieciaki 3-5-letnie polecam! Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Piękna grafika :) Fajnie, że możemy z naszymi dziećmi pograć w grę nawiązującą do serialu z naszego dzieciństwa :) My mamy w domu gry dla starszych, czekają na otwarcie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mamy gier z tej serii, a warto to zmienić, bo serial uwielbiamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mama Tosiaczka3 cze 2017, 13:51:00

  Świetna. Uwielbiam bajki z serii "Było sobie życie" mam cała kolekcję i kilka bajek z serii"Byli sobie odkrywcy". Przy pomocy tej pierwszej uzupełnialam swoją wiedzę z biologii i przygotowywałam się do matury z tego przedmiotu.Dzięki nim zrozumiałam wiele skomplikowanych procesów zachodzących w organizmie.Rozejrze się za tą grą.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>