Nela i skarby Karaibów - w poszukiwaniu skarbów!

Napisała - czwartek, maja 11, 2017

Nela. Mała reporterka. Jeszcze dziecko, a już zwiedziła spory kawał świata, a swoimi podróżami dzieli się w telewizji i w swoich książkach. Jest pełna energii, opisuje swoje przygody w tak, że nie sposób się oderwać. Czy jej najnowsza również taka jest? Co czeka na małych czytelników w środku?


Tym razem Nela zabiera swoich czytelników na Wyspy Karaibskie. Nim cała podróż się rozpocznie, przedstawia w kilku słowach, kto odkrył te wyspy, jaka jest ich historia, ile wysp do nich należy. Kojarzycie nazwisko Krzysztofa Kolumba? Jego nie mogło zabraknąć w tej książce! Poza treścią, która jest przekazana w bardzo ciekawy i fajny sposób, rozrysowane są również mapy. Jak wyglądał świat, w tamtych czasach, czy mocno się różnił?

Taka forma przedstawienia urywka historii staje się zabawą, która dzieci wciąga, by poznać dalsze losy tego odkrywcy. Apetyt rośnie! Przewracamy kolejne strony książki, poznajemy wyspy, ich historię w pigułce. Docieramy do Hispanioli, czyli Haiti. I rozpoczyna się prawdziwe poszukiwanie skarbów ukrytych w głębinach oceanu. 

Zatopione galeony i skarby na dnie morza


Ten rozdział, z resztą jak cała książka, okraszony jest mnóstwem zdjęć, które zapierają dech w piersi. Przepiękne widoki podwodnych krain, ryb, zatopionych statków i wielu innych rzeczy. Nie może zabraknąć również statków, które są nieodzownym elementem tej krainy. przedstawione rysunki galeonów robią ogromne wrażenie, a historia opisywana przez Nelę tworzy genialną całość. Prosty język, przepiękne mapy, rysunki, zdjęcia i ukryte filmy pod kodami QR! 

Te ostatnie, Adaś wyszukuje z ogromnym zapałem! Na smartfon należy pobrać aplikację See more od młodej autorki książki, a następnie zeskanować kod, by móc obejrzeć film. Nie można inaczej ich podejrzeć, co sprawia że są to momenty bardzo ekscytujące. Tematyka książki - piraci i skarby ukryte w morzach i oceanach poruszają chłopięcą (i nie tylko oczywiście!) rozwijając wyobraźnię, wczuwają się w sytuację Neli i jej towarzyszą. 

Łódź zabiera Nelę na pokład, by mogła nurkować w przejrzystych wodach. To co znalazła na dnie to istne skarby! Odkrywa przed czytelnikami ciekawostki, dzięki którym nic jej nie ominęło. Przy takiej relacji można się rozmarzyć o takiej podróży! 

Nie braknie również dinozaurów i zwierząt. Ptaki, rozgwiazdy, lasy mangrowe, ryby... Oj można długo by wymieniać! Każda przygoda, każda rzecz sprawia oczom czytelnika ogromna radość  oraz chęć uczestnictwa w takiej wyprawie!


To już 9 książka, która wyszła spod rąk Neli. Z pewnością nieostatnia, a my już mamy chęć na kolejną! Te książki nadają się również dla młodszych dzieci jak i dla tych 9-10 latków. Te relacje dają dawkę historii, przyrody, rozwijają wyobraźnię, budzą ciekawość świata i są pisane tak, by każdy zrozumiał jej tekst. Gorąco polecam!

Autorka : Nela 
Wydawnictwo: Burda Książki, National Geographic
Cena regularna: 36,90


Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Moja córka uwielbia te książki (mimo, że skierowane do trochę młodszych czytelników). Muszę jej kupić kolejny tom do kolekcji :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mama do Sześcianu27 maj 2017, 11:02:00

    Moje dzieciaki bardzo lubią przygody Nel. Książki są rewelacyjne, tą część jedynie mieliśmy okazje oglądać, ale z pewnością niedługo uzupełni również naszą biblioteczkę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>