Kolorowa edukacja. Kraje świata

Napisała - czwartek, maja 25, 2017

Czy wiecie jak wygląda flaga Egiptu, Meksyku czy Argentyny? Co te kraje charakteryzuje? Przyznam się, że mam z tym mały problem. Teraz to nadrobimy z "Kolorową edukacją" od Wydawnictwa RM. Jest to kolorowanka o krajach świata, gdzie dowiemy się kilku ciekawych informacji.
Nauka geografii, ciekawostek o krajach, rozwijanie zdolności manualnych, koncentracja i dobra zabawa. To czeka nasze dzieci z tymi kolorowankami. Pod okładką skrywają się 23 państwa z całego świata, które zachęcają by poznać je bliżej.

Każde 2 strony są poświęcone na jeden kraj. Wita nas Polska, z miejscem na wklejenie flagi państwa oraz z krótką informacją o naszym kraju. Dowiecie się (a raczej nasze młodsze dzieci) jakie miasto jest stolicą Polski, jaka rzeka przez nią przepływa, gdzie zjemy pyszne pierniki, a gdzie jest smok wawelski. 

Do pokolorowania mamy symbole Polski - syrenkę, smoka wawelskiego Mikołaja Kopernika, dzieci w strojach ludowych. W rogu znajduje się również miejsce na naklejkę z flagą. 

Podobnie wyglądają kolejne państwa. Główne, ważne informacje kojarzące się z państwem. Proste, jasne w rozumieniu opisy sprawiają, że dzieci chętniej sięgną po te kolorowanki. 

Wiedza przekazana w taki sposób szybko zapadnie w pamięci, a kolorowanie odstresuje i rozwinie koncentrację i uważność. Sama z chęcią bym pokolorowała trochę tych symboli każdego z państw.

W tej serii znajdują się m.in. Zwierzęta Polski, Zwierzęta świata, Historia Polski czy Ptaki Polski. Każda z nich jest warta uwagi. Każda dopracowana, ciekawa i z przesłaniem edukacyjnym. Ja je bardzo lubię, właśnie za ich walory edukacyjne, porządne wykonanie (grube kartki!) i dobrą cenę. Cena katalogowa to 14,99 zł, ale można ją kupić taniej. 

Zajrzyjcie do Wydawnictwa RM, a znajdziecie więcej ciekawych pozycji dla dzieci. 

Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. Ooo, super :) Bardzo lubię książki związane z zagadnieniami geograficznymi, bo jednak ten geograf gdzieś tam we mnie siedzi, choć nigdy nie pracowałam w wyuczonym zawodzie ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)