Było sobie życie. Serce - komiks dla dzieci

Napisała - środa, maja 31, 2017

Nauka o własnym ciele przekazana za pomocą komiksu? Czy to ma rację bytu? Czy tak ważne informacje mogą być dobrze przekazane i zapamiętane? "Było sobie życie. Serce" to książka dla dzieci w formie komiksu, który po prostu zachwyca! Dajcie się porwać w niezwykłą historię! Seria "Było sobie życie" to najlepsza produkcja edukacyjna o ludzkim ciele i nie tylko dla dzieci. Mimo ponad 30 lat istnienia na rynku nadal jest kompendium wiedzy dla wszystkich. Poza filmami i grami wydana została książka. Dotyczy ona najważniejszego organu dla organizmu żywego - serca.

To ono daje nam siłę, dotlenia wszystkie komórki i zakamarki własnego ciała. Bez niego nie byłoby możliwe życie.  

Komiks o sercu?


Komiksy mają ciekawą formę. Przeważają tu ilustracje nad treścią. Dużo wiedzy czerpiemy podczas oglądania książki. Dymki z tekstami, mimo że jest ich mało, mają ogromną moc. Niby mała jego ilość, ale przekazana w skoncentrowany sposób nie daje wątpliwości o przekazanej wiedzy. 

Tak jest właśnie w tej książce. Ogromna wiedza o krążeniu, pompowaniu krwi do komórek, a nawet o tym, jak wygląda zawał! Wszystko ukazane w prosty sposób, z odrobiną humorystycznych krwinek sprawia, że taka edukacja to czysta zabawa! 

Ja jestem zachwycona taką formą przekazu. Komiksy nigdy nie miały specjalnego uwagi u mnie. Teraz się przekonałam, że są one jednak fajne i ciekawe. Adaś od jakiegoś czasu lubuje się w tej formie (do tej pory gazetki z ulubionymi klockami), z chęcią sięgnął po tę książkę. 

Bardzo książki lubi, komiksy również, a Było sobie życie, wręcz uwielbia! Jak sami widzicie, taka kumulacja dobroci może tylko zaprocentować! 

Poważna wiedza, ale dostosowana do dzieci zapewnia dobrą zabawę i rozwija chęć poznania bliżej własnego ciała. Pewnie nie raz dzieciaki was zaskoczą ciekawostkami zaczerpniętymi z książki. 

W komiksie opisana historyjka dzieje się wśród dzieci na boisku szkolnym. Po przegranym meczu jeden z zawodników cierpi z powodu szybkiego rytmu serca. Stres z powodu przegranej daje znak sercu, by szybciej krew przepływała. Pozwala to uspokoić i zaopatrzyć w tlen komórki. 

Przenosimy się wówczas do wnętrza naszego ciała i Mistrz wraz z krwinkami krwi pokazuje drogę przez organizm. Mały obieg, duży obieg, płuca, ręce i tak wędrują przez cały organizm, by pomóc zrozumieć jego działanie młodym krwinkom. 

Czerwone "kropelki" również czerpią zabawę z niektórych sytuacji, czym cieszą młodego czytelnika. Gdy wykonają pełny obieg historia zbliża się ku końcowi. Nie tylko sport podnosi rytm serce, ale również miłość... 


To taka książka, którą po prostu trzeba mieć. Takie must have dla dziecka. A dodatkowo na końcu książki znajduje się płyta z bajkami Było sobie życie. Znajdziecie tam 4 odcinki, w tym o sercu! Cena komiksu wynosi około 21 zł. Wyszła ona spod skrzydeł Hippocampus.

A już w piątek gra również z tej serii dla przedszkolaków! I starszych dzieci też. Adaś bardzo ją polubił. 
Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. Moja córcia oglądała bajkę i bardzo jej się podobała. Chociaż potem musiałam odpowiedzieć na milion pytań.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)