23 maja Dzień Żółwi - Mały Przyrodnik

Napisała - poniedziałek, maja 15, 2017

23 maja to Światowy Dzień Żółwi. Jest to idealna okazja, by bliżej przyjrzeć się tym gadom. Ten wyjątkowy dzień, ma uświadomić, jak ważna jest ochrona wszystkich żółwi na świecie! Warto edukować dzieci pod tym względem, a przy okazji będziemy się dobrze bawić. Zobaczcie jakie pomysły maja blogujące mamy na temat Dnia Żółwia.Dzień Żółwia to kolejny temat specjalny na miesiąc maj w projekcie Mały Przyrodnik. Szczegółowe zasady znajdziecie na osobnej stronie - MAŁY PRZYRODNIK - ZASADY

Tutaj jest miejsce na Wasze linki do zabaw, postów, pomysłów na Dzień Żółwia, ale uwaga! Również jest to miejsce na pozostałe wpisy przyrodnicze!

Temat specjalny na Dzień Żółwia

Dla ochotników jest temat specjalny. Kto chce, realizuje go z dzieckiem, dostosowując poziom wiedzy i zabaw do wieku dziecka. Wszystko przedstawione jest dokładnie na tym krótkim filmie. 
Dla tych do nie oglądali filmu, słowo wyjaśnienia.

Temat specjalny składa się z 4 części. 
  1. Ile znasz gatunków żółwi?
  2. Cykl życia żółwia
  3. Zagrożenia czyhające na żółwie
  4. Praca plastyczna - zrób skarbonkę żółwia
To moje podpowiedzi, na co chciałabym, aby uczestnicy zwrócili uwagę. Nie jest to jednak obowiązkowe! Każdy rodzic realizuje temat tak, by jego dziecko zyskało jak najwięcej zabawy, wiedzy, a wspólnie spędzony czas był wyjątkowy!

Gorąco zapraszam!

Temat specjalny Pozostałe wpisy przyrodnicze

Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>