Plansza do gry kółko i krzyżyk -DIY z masy papierowej

Napisała - piątek, kwietnia 14, 2017

Czy tylko gry kupne mogą mogą być fajne? Zrobienie planszy do gry samodzielnie w domu z dzieckiem jest ciekawą zabawą i świetnym doświadczeniem. Dajcie się ponieść fantazji i zróbcie własną planszę do gry w kółko i krzyżyk! Wykonanie takiej planszy jest proste. Wystarczy tylko masa papierowa i tektura.Uwielbiam masę papierową. Przepis na nią znajdziecie na blogu, ale również zrobiliśmy z niej pionki do gry i grzybka muchomora. Jak są pionki to musi być i plansza.

Ulepienie zajęło mi kilkanaście minut, schło kilka godzin i mogliśmy zabierać się za malowanie.  Przygotujcie sobie tylko 3 rzeczy:
 • kawałek tektury
 • folię spożywczą 
 • masę papierową
Na początku przygotowałam tekturę.. Wycięłam odpowiedni kształt, owinęłam folią i mogłam masą papierową tworzyć planszę. Początkowo zrobiłam dół. Wyrównałam boki i wierzch. Kolejnym krokiem było zrobienie wałeczków i doklejenie ich do mokrej planszy. Podzieliłam na w miarę równe pola i odstawiłam by dobrze wyschło. 

Trzeba uważać, by planszy za szybko nie zdjąć z tektury, ponieważ może się przegiąć i efekt będzie straszny. Lepiej zaczekać dodatkowe kilka godzin by mieć pewność że dół jest dość suchy. 

Po 2 dniach mogliśmy malować. Użyliśmy do tego farbek plakatowych. Mogą być również akrylowe czy nawet emalia do drewna.

Jak będzie taka plansza wyglądać po malowaniu zależy od Was. Nasza prezentuje się tak. Świetnie się sprawdza! Wypróbowana już kilkanaście razy. Polecam! 

Miała świecić w ciemności, ale jednak tylko z nazwy te farby świecą.


Dlaczego warto lepić z masy papierowej i nie tylko?


Wszelkie masy plastyczne genialnie wpływają na nasz układ nerwowy, relaksując nas. Pobudzają dzieci i dorosłych to kreatywnego myślenia, rozbudzania wyobraźni i działań sensorycznych. 

Twory z masy papierowej, solnej czy gliny można również wykorzystać w celach edukacyjnych. Wszystko zależy od tego czym dziecko się interesuje. U nas powstają grzyby i plansza do gry. Te tematy są nam obecnie bliskie, więc mamy ogromną frajdę tworząc kolejne rzeczy, które wykorzystamy do dalszych zabaw. 

Więcej mas plastycznych opisywałam na blogu. Niektóre z nich są kruche, delikatne, a niektóre nadające się do lepienia i suszenia. Polecam!Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. Blondynki Kreatywnie14 kwi 2017, 12:20:00

  Uwielbiam mase papierową lepimy bryly wycinamy serduszka ale taka gara ekstra

  OdpowiedzUsuń
 2. Supe https://uploads.disquscdn.com/images/217b6e1de14416f865e770d4fe6c5911e3e678ed407c1035ac6c6a914f875084.jpg r pomysł, tego nam brakowało do naszej gry, chyba się zainspirujemy, bo do tej pory korzystaliśmy z kartki😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł tego nam brakowało, do tej pory korzystaliśmy z kartki😊 https://uploads.disquscdn.com/images/217b6e1de14416f865e770d4fe6c5911e3e678ed407c1035ac6c6a914f875084.jpg

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>