Wyszyj kwiaty na kartce! - laurka na każdą okazję

Napisała - poniedziałek, marca 27, 2017

Laurki i kwiaty są dobre na każdą okazję. Od dziecka tym bardziej. A jakby połączyć obie rzeczy? Stworzyć laurkę z kwiatami wyszywanymi kordonkiem? Jest to świetny pomysł, który zrealizowałam z klasą 3 w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie. Dzieciaki zachwycone, skupione na pracy i efekt piękny!Tak naprawdę wiele nie potrzeba, by wykonać wyszywana laurkę. Lista jest krótka!

Potrzeba:
 • kolorowe kordonki 
 • duża igła  
 • kartka (najlepiej techniczna)  
 • ołówek 
I tyle. No może jeszcze odrobina chęci, skupienia i początkowo drobnej pomocy dorosłego. 

Wyszywane laurki na Dzień Kobiet


Takie laurki robiliśmy dzień przed Dniem Kobiet. Pracujących w szkole Pań mam 17, dzieci w klasie 11 więc kilka kartek zrobiłam w domu sama, a pozostałe 11 dzieci robiły samodzielnie w szkole. 

Zaczęłam od narysowania bukietów na kartkach A5. Starałam się, by były różne. Następnie igłą na konturach robiłam dziurki, dość blisko siebie. Przez nie dzieci w szkole mogły przewlekać igłę z nicią, starając się, by na  „lewej”  stronie było jak najmniej nici. Przeszkadza ona później w przyklejaniu wyszytych kwiatów na laurkę. 

Przed rozpoczęciem wyszywania dzieci wymazywały gumką ołówkowy kontur. Gdy on zostaje, brzydko przebija się przez wyszyty wzór.


Zdjęć z wyszywania nie mam, gdyż ważniejsza była pomoc dzieciom. Nawlekanie, wiązanie supełków były problematyczne, ale sobie poradziliśmy. Gdy praca została wyszyta, ozdobnymi nożyczkami wycinały kwiaty. Kolejnym krokiem było naklejenie ich na złożoną kartkę A4.  W środku znalazły się życzenia dla Pań, a nawet pojawiły się dodatkowe elementy ozdobne.W domu jeszcze przed zajęciami zrobiłam duże kwiaty-niespodziankę dla Pani wychowawczyni 3 klasy. Na kartce A4 wyszyłam większy bukiet. A całość została zapakowana w antyramę. W tajemnicy przed Panią dzieci podpisały się pod kwiatami i w Dniu Kobiet wręczyły nasz wspólny prezent.
Takie wyszywanie wymaga od dzieci skupienia, koordynacji ręka-oko, pobudza małą motorykę i rozwija kreatywność.  Dzieci poradziły sobie świetnie! Uważały na ostre igły, starały się robić dokładnie. Zajęcia trwały 3 godziny lekcyjne i praktycznie zostały wykorzystane całe.

Tak się zainspirowały, że wykorzystywały ostatnie minuty zajęć, by zacząć robić wyszywane serca dla Mam! Nie ukrywam, że sprawiło mi to ogromną radość! To najlepsza zapłata, jaką mogłam otrzymać. 

Wyszywane laurki to kolejny temat projektu Dziecko na warsztat. Zobaczcie koniecznie, co zrobiły inne Mamy z dziećmi z użyciem nici! Na pewno jest inspirująco!


Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki

Spodobają Ci się również:

5 opinii

 1. www.swiattomskiego.blogspot.co27 mar 2017, 08:27:00

  Jakże eleganckie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anna Kozakiewicz27 mar 2017, 09:36:00

  Bardzo ladne i pomyslowe 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne kartki - jedna piękniejsza od drugiej :* Panie na pewno były zachwycone - toż to prawdziwe arcydzieła <3 Brawa dla dzieciaków (y)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna propozycja kartki nie tylko na Wielkanoc :-)) muszę Gabi pokazać :-))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)