Gobblety czyli kółko i krzyżyk po tuningu

Napisała - piątek, marca 03, 2017

Kto nie zna gry kółko i krzyżyk? Chyba nie ma takiej osoby! Prosta gra, która koncentracji i obmyślenia ruchu. Kilka znaczków i po wszystkim! Gobblety to taka właśnie gra, tyle że po tuningu! Zasady podobne jak w zwykłej grze, z tą różnicą, że tu mamy więcej możliwości ruchu, a nawet możemy zjeść przeciwnika!W pudełku znajdziecie kilka figurek, różnej wielkości i w dwóch kolorach. "Plansza" również się pojawiła, a raczej 4 klocki do jej złożenia.

Gracz wybiera, którymi Gobbletami będzie grał. Ma do wyboru kolor pomarańczowy oraz niebieski. Każdy kolor ma 6 pionków - 2 duże, 2 średnie i 2 maluchy. Śmieszne minki i "włosy", za które można łapać podczas przesuwania pionów.Zasady gry w Gobblety


Zasady gry są takie jak w tradycyjnej wersji, z tą różnicą, że tutaj możemy zjadać sobie pionki nawzajem, a nawet można to zrobić z własnymi. Trzeba jednak pamiętać, gdzie zakryliśmy mniejszy pionek i jakiego był koloru. 

Podczas gry możemy dostawiać nowe pionki i przeskakiwać tymi, które są już planszy. A celem jest oczywiście ustawienie 3 Gobbletów w linii. Kto pierwszy to uczyni wygrywa. 

Tutaj mamy większe możliwości ruchów, więc i zabawy jest dużo więcej. Bardzo łatwo można przegapić okazję i zostać przegranym. Ta gra wymaga dużo więcej skupienia, bystrości, spostrzegawczości i pamięci! 

Każdy to rozpoczynał grę uśmiechał się pod nosem, że to taka prościzna! Po chwili okazywało się że można się zjadać, ruszać pionkiem, a nie tylko dostawiać nowe i uśmiech zamieniał się w zaskoczenie. Wiele razy Adasiowi (8,5 l) udało się wygrać z dorosłymi, gdyż przestali zwracać uwagę na zjadaczy. Śmiechu co nie miara! Niby tak prosto a jednak wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. 
To gra dla ludzi lubiących myślenie, dobrą zabawę i obmyślanie strategii, która z każdym ruchem może ulec zmianie. Do tego świetne wykonanie gry pozwala na cieszenie się jej bardzo dobrym stanem długi czas. Do pudełka dołączony został również woreczek z grubej folii do przechowywania pionów. My jednak korzystamy andal w pudełka. 

Przewidywany wiek graczy to 5-105 lat. Można grać oczywiście w dwie osoby. A czas rozgrywki? W zależności od graczy, ale nie więcej niż kilka minut.  Dzieciaki ją uwielbiają, ale i dorośli nie gardzą krótką, intensywno-myślową rozgrywką! 

Cena gry zaczyna się już od 40 zł. Ja ją kupiłam za 55 zł. Wydawcą gry jest FoxgamesSpodobają Ci się również:

6 opinii

 1. Cos dla nas ☺ musze jej poszukać koniecznie - bedzie prezent dla młodego na zajączka ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł :) no i te uśmiechnięte mordki pionków :D mojemu synkowi na pewno taka wersja gry by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące! ciekawe, kiedy moja córka będzie na tyle duża, że będę mogła z nią grać w taką grę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ha ha! Świetne! Fajnie też opracowany tekst, zachęcające <3

  OdpowiedzUsuń
 5. www.swiattomskiego.blogspot.co4 mar 2017, 09:02:00

  Fajna propozycja, u nas pewnie by figurki znalazły inne zastosowanie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Blondynki Kreatywnie6 mar 2017, 07:18:00

  Ekstra

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)