Dlaczego? Księga najlepszych pytań ze świata przyrody

Napisała - środa, marca 29, 2017

Przedszkolaki to młodzi ludzie, ciekawi świata! Zadają masę pytań, ale czy my potrafimy na nie wszystkie odpowiedzieć? Czasem niby, proste i oczywiste rzeczy, mimo to trudno je wytłumaczyć. "Dlaczego? Księga najlepszych pytań na temat nauki, przyrody i świata" przybliży Wam ten temat!
Wydawnictwo Prószyński wydało książkę, która ma na celu odpowiedzieć na nurtujące dzieci pytania. Podzielona jest ona na kilka rozdziałów:
  • W kąpieli
  • W supermarkecie   
  • Przed snem   
  • Na dworze
  • W kuchni  
  • Wśród zwierząt gospodarskich
Te z kolei mają, swoje spisy, z których dowiecie się jakie pytania się tam znalazły.

Bogato ilustrowana pozycja, przyciąga dziecięce spojrzenia, pomaga zrozumieć otaczający nas świat i spędzić czas z rodzicem. Każde 2 strony książki, poświęcone są jednemu zagadnieniu. Ładne ilustracje na całych stronach, zapraszają dzieci do wspólnego czasu, a dodatkowo każde zagadnienie jest okraszone mniejszym obrazkiem, ilustrującym problem.


Treść utrzymana na poziomie przedszkolaka, w prosty sposób tłumaczy zagadnienie. Jest to ciekawa książka dla młodych odkrywców. Z pewnością na długo zagości w repertuarze dzieci. 

Przetłumaczona na kilkanaście języków, cieszy się ogromną popularnością. Pierwsze egzemplarze pochodzą z 2010 roku. W Polsce zawitała dopiero w ciągu ostatnich tygodni. Autorka Catherine Ripley jest skarbnicą wiedzy, wielokrotnie nagradzana zaprasza dzieci do zadawania kolejnych pytań. Nawet tych najdziwniejszych! 

Dajcie się porwać w ten prosty, ale jakże fascynujący świat przyrody i nauki. A może sami coś odkryjecie coś przy okazji? 

W. Prószyński
Autorka : Catherine Ripley
Cena detaliczna : 35 zł
Link : Dlaczego? Księga najlepszych pytań ze świata przyrodySpodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>