20.03 - Dzień Wróbla - darmowa karta pracy

Napisała - poniedziałek, marca 20, 2017

20 marca to wyjątkowy dzień. Od kilkunastu lat obchodzimy w tym dniu święto wróbli. Tych małych ptaszków, które widzimy za oknem. Czy wiecie, że tych ptaków jest coraz mniej? Ile gatunków wróbli jest na świecie? Te i inne pytania znajdują się w karcie pracy z tej okazji. 

Mogłoby się wydawać, że wróble są z nami od zawsze. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Przybyły do naszego kraju dopiero gdzieś w XVIII-XIX wieku. Takie małe, ćwierkające ptaszki, które zawsze trzymają się blisko człowieka. 

Zastanawialiście się kiedyś ile o nich tak, naprawdę wiecie? Szczerze mówiąc, nie zwracałam na to większej uwagi. Co innego sójka, dzięcioł. Takie ładne kolorowe. A wróbel? Zwykły, szaro-brązowy ptaszek. Nadarzyła się świetna okazja, by poznać bliżej te ptaki.

A jakie są zadania na ten miesiąc?

 • Ile gatunków wróbli jest na świecie?  
 • Jak wygląda życie rodzinne wróbla?  
 • Czy możesz dokarmiać wróble w zimie?  
 • Zbudujcie wspólnie budkę dla wróbla z tektury.  

20 marca — Dzień Wróbla


To wspaniała okazja, by przyjrzeć się z bliska tym ptakom. Jak żyją, ile mają młodych, czy łączą się w pary na całe życie. Gatunków wróbla na świecie jest sporo. Poszperałam w Internecie i stworzyłam dla dzieci kartę pracy właśnie o tych ptaszynach. 

Co znajduje się w karcie pracy o wróblach?


Starałam się, by zawierała różnorodne zadania, nie tylko suchą wiedzę, ale również rozruszała dziecięce (i rodzicielskie!) umysły podczas tworzenia prac plastycznych. Całość możecie zobaczyć przed pobraniem!

Wiadomości zawarte w karcie pracy są na różnym poziomie. Znajdziecie coś dla maluchów (ciastomata), coś dla starszych (rebusy, wykreślanka), a także zadania wymagają współpracy z rodzicem (oł je!). A teraz obiecany plik do pobrania. Polecam 2 ostatnie strony wydrukować jako osobne, gdyż czekają na samym końcu wróble do wycięcia. Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o karcie. Może czegoś zabrakło? 

Wszelkie uwagi konstruktywne mile widziane. Chcę by moje karty, były jak najbardziej pomocne i ciekawe. 

Pobierz KARTA PRACY - DZIEŃ WRÓBLA


Dzień Wróbla to również temat specjalny Małego Przyrodnika. Wszystkie linki uczestników z marca znajdą się o tu poniżej. Bawcie się z nami! 

TEMAT SPECJALNY - DZIEŃ WRÓBLA
POZOSTAŁE WPISY PRZYRODNICZE 


Spodobają Ci się również:

5 opinii

 1. dziękuję za super kartę pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszka Ciemińska20 mar 2017, 09:40:00

  świetna karta

  OdpowiedzUsuń
 3. Blondynki Kreatywnie20 mar 2017, 10:39:00

  Musimy wydrukować jak drukarka oprzytomnieje

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny ten Maurycy, nie wiedziałam o dniu wróbla :)

  OdpowiedzUsuń
 5. kolorowe zabawy20 mar 2017, 13:30:00

  Witamy, my również przyłączyłyśmy się do projektu, który od razu bardzo nam się spodobał, dziękujemy za możliwość wydrukowania karty pracy, sprawdzimy się rozwiązując zadania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>