Niedźwiedź polarny-karta pracy i miś ze skarpety

Napisała - poniedziałek, lutego 27, 2017

27 lutego to dzień poświęcony niedźwiedziom polarnym. Te niezwykłe zwierzęta żyją w dalej Arktyce. Ich życie wcale nie jest takie lekkie. Zimno, mróz, bywa i mało pożywienia, ale to nie tylko to grozi tym niedźwiedziom. Chcecie się o nich więcej dowiedzieć? Pobierzcie kartę pracy i bawcie się wspólnie z dziećmi.

Niedźwiedzie polarne są wyjątkowe. To duże zwierzęta, które żyją samotnie na odległym biegunie. Na polowaniach zachowuje się jak kot, jest przebiegły i sprytny. Mimo swojej masy może biegać nawet 40km/h! Jest zdecydowanie szybszy od człowieka.

Zapraszam na konkurs!

Karta pracy o niedźwiedziach polarnych

Sporo informacji o tych zwierzętach przygotowałam w karcie pracy dla dzieci. Znajdziecie tu m.in.
  • zadania matematyczne
  • krzyżówkę
  • dopasowywankę
  • rebusy i inne
Całość składa się z 11 stron, z czego 9 to karty z zadaniami. Przez ten niezwykły świat będzie z dziećmi samiec niedźwiedzia Edward. To on będzie przewodnikiem po zadaniach. Mam nadzieję że karty się spodobają.

Poziom trudności jest przeznaczony dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej. Polecam zaangażować się wspólnie z dzieckiem, bowiem stawiam na wspólne poznawanie przyrody i szukanie potrzebnych informacji. Niech to będzie przygoda, a nie nudna "praca".

Kartę można pobrać za darmo na końcu posta.

Niedźwiedź polarny - ciekawostki

  • Biegają z prędkością 40km/h
  • Mają doskonały węch! Wyczują martwą fokę pod dwumetrowym lodem
  • Ich futro nie jest białe. Jest przezroczyste, wypełnione powietrzem. Światło się od nich odbija, dając wrażenie jest jest ono białe. Jego futro składa się z włosów
  •  Po powierzchnią pływa z prędkością 10km/h
  • Na wolności dożywają około 15-18 lat
  • Największy niedźwiedź ważył 1002 kg
  • Większym zagrożenie dla życia niedźwiedzia jest przegrzanie niż zimno.
  • W niewoli futro tych zwierząt zmienia kolor na zielonkawy. To sprawa glonów, które rozwijają się we włosach.
Powyższe ciekawostki nie znalazły się na kartach pracy. Powyższe informacje zaczerpnęłam z Wikipedii i wiedzy własnej.

Ostatni poniedziałek miesiąca to również podsumowanie warsztatów Dziecka na warsztat. Tym razem działaliśmy tylko w domu. temat na luty to tkaniny, więc skradliśmy tacie białe skarpetki i powstał Edward we własnej osobie!

Jak zrobić misia ze skarpetki?

Pomysł jak go wykonać znalazłam na stronie Szokblog. Różnicę zrobiła wielkość skarpetki, inne ściągacze i nasze niedoświadczenie w szyciu. Mimo to fajna sprawa, która rozwija manualne  zdolności dziecka, wymaga koncentracji, uwagi i cierpliwości.

Na wykonanie jednego misia potrzeba 1 skarpetki.

  • Dół skarpetki to głowa.
  • Ze ściągacza odcinamy pasek około 2 cm, tniemy na pół i mamy łapki.
  • Z pozostałej części powstaje ciało. Z reszty ściągacza robimy nóżki.
  • Szablon dostępny jest na podanej stronie.
Poszczególne części zszywamy, zostawiając wolne miejsce by wypchnąć do środka watę. Potem otwory zaszywamy. Całość łączymy szyciem. Buzia i nosek powstała z guzików.

Adaś radził sobie całkiem fajnie. Najgorsze były łapki, bo to dość małe części. Podobnie było przy uszach. Mimo wszystko, cała praca sprawiła mu masę frajdy! Otrzymał imię Edward, tak jak niedźwiedź z karty pracy.

Jeszcze powstanie niedźwiedzica, ale chwilowo zabrakło nam waty. Postaramy się również by wyszła ładniej niż prototyp. Najważniejsze, że właścicielowi się podoba i zajął zaszczytne w łóżku razem z drugim misiem ulubieńcem.

A oto Edward w całej okazałości! Jak na pierwszy raz nie jest źle. 😉 Może też pokusicie się o takiego miśka?

Więcej materiałowych inspiracji znajdziecie u innych dziewczyn. Każde logo prowadzi do innego bloga. A tam cała masa super pomysłów!

Post bierz udział również w projektach Zwierzaki cudaki oraz Mały Przyrodnik (edukacyjny projekt przyrodniczy). Gorąco zapraszam!

Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Kidsandu Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki

Spodobają Ci się również:

15 opinii

  1. www.karolowamama.blogspot.com27 lut 2017, 09:44:00

    Nie mogę pobrać karty pracy:( a nie ukrywam, ze bardzo by mi się przydała do lapbooka:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Asia myhomeandheart27 lut 2017, 10:25:00

    super miś :-) i ile ciekawych od razu informacji, Ekstra pomysł :-)

  3. Już poprawione. Można pobierać :D

  4. Blondynki Kreatywnie27 lut 2017, 16:24:00

    Super szycie brawo ciekawostki gdzies już widzałam

  5. Mama do Sześcianu27 lut 2017, 18:40:00

    Fajne karty do wykorzystania :) Na pewno skorzystam :)

  6. www.swiattomskiego.blogspot.co27 lut 2017, 20:20:00

    Rozkoszny miś!

  7. U Was jak zawsze kreatywnie. Uwielbiam Was.

  8. alfabetpodrozniczy27 lut 2017, 20:45:00

    Bardzo fajny pomysł, wykorzystam będąc u moich chrześniaków. Lubię każdą okazję do świętowania, a przegapiłam, że dziś Dzień Niedźwiedzia Polarnego, cieszę się że zajrzałam do Ciebie :) Sama przy okazji dowiedziałam się kilku ciekawych informacji na temat tych pięknych zwierząt.

  9. Miś pierwsza klasa :)

  10. Uroczy ten skarpetkowy miś :-) a i karta pracy bardzo fajna :-)

  11. Całość bardzo mi się podoba ;-) karty pracy świetne i z chęcią je wykorzystam, a skarpetkowy miś bardzo bardzo sympatyczny...twórczo i edukacyjnie - to jest to!

  12. Szkoda, że moje dzieciaczki takie małe i jeszcze nie mogą skorzystać z karty pracy. Misia widziałam na IG, ale nie wiedziałam wtedy, że jest własnego wykonania <3 jest cudowny!

  13. Miś jest wspaniały, przypomina mi zabawki z dzieciństwa.

  14. RóżaNe Dzieciństwo11 mar 2017, 07:15:00

    Piękny skarpetkowy miś :-)

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)