Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu

Napisała - poniedziałek, lutego 20, 2017

"Królowa Śniegu" to lektura szkolna edukacji wczesnoszkolnej. W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury. Plik PDF do pobrania!
Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury. Są tam odpowiedzi pisemne, test wyboru a także układanka z historią zdarzeń. Starałam się by było tam jak najwięcej informacji, na które dziecko powinno zwrócić uwagę. 

Karta pracy składa się z 6 stron. Z czego ostatnia to powyższa historia, którą trzeba wyciąć, porozcinać paseczki i nakleić w odpowiedniej kolejności w wyznaczonym miejscu. 

Takie zadania można wykorzystać podczas lekcji szkolnych, ale również bawiąc się w domu z dzieckiem. Sprawdzimy uważność czytania tekstu, znajomości lektury. 

Do takiej karty można również dorzucić krzyżówkę, rebusy, zagadki czy ułożenie historii baśni w wersji obrazkowej. 

Wszelkie uwagi dotyczące karty pracy, proszę pisać w komentarzach. To dla mnie znak co poprawić, co zmienić i jak ulepszyć. A może chcecie więcej podobnych kart pracy do innych lektur? 

POBIERZ KARTĘ PRACY "KRÓLOWA ŚNIEGU:
Uwaga! Karta jest mojego autorstwa. Można ją pobrać za darmo, używać podczas zajęć szkolnych, w domu czy świetlicy. Proszę jednak o zachowanie adresu strony skąd została pobrania. Zakaz sprzedaży.

Przykładowa karta:Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Adriana Rozwadowska20 lut 2017, 15:43:00

  Uprzedziła mnie Pani, bo też chciałam zrobić kartę pracy dla syna. Nie podoba mu się baśń, a raczej samodzielne jej czytanie. Dziękuję bardzo za tę pomoc :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę! Proszę dać znać jak będzie się podobać lub nie. Może jakieś sugestie później :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas Królowa śniegu była już przerabiana ale karta fajna :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. super, podpowiem koleżanko od maluszków.;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)