100 zabaw w królikiem Kazikiem

Napisała - czwartek, stycznia 05, 2017

Przedszkolaki są ciekawe świata, lubią kolorowe zadania, chwalić się wiedzą. Dlatego trzeba iść za ich głosem i podsuwać im wartościowe i ciekawe zadania. Właśnie takie oferuje w zestawie "100 zabaw z królikiem Kazikiem" kapitan Nauka.Adaś jest trochę starszy niż prezentowany zestaw. Królik Kazik ma zadania dla dzieci w wieku 4-5 lat. Mimo to fajnie się bawił kartami, śmiał się i miał przerywnik między poważniejszymi sprawami. A co dokładnie jest w tym zestawie?

100 zabaw z królikiem Kazikiem. Zgaduj, rysuj, ścieraj!


W pudełku z rączką (świetne rozwiązanie dla dzieci!) znajduje się książeczka z różnymi zadania dla dzieci, 30 dwustronnych kart ścieralnych oraz mazak. 


Karty i pisak zmazywalny - zabawa trwa dłużej!


Karty pokryte są folią dzięki czemu można po nich pisać i zmazywać bez utraty możliwości dalszej zabawy. Uwielbiam takie rozwiązania. W jednej chwili możemy zetrzeć nasz zapis i za chwilę bawić się od nowa. Nie są jednorazowe, dzięki dostarczą zabawy i edukacji jeszcze wielokrotnie.

Część zadań jest łatwiejszych, część ciut trudniejszych, ale tak na prawdę wszystko zależy od dziecka i jego umiejętności.

Karty są świetnie wykonane i na pewno spodobają się przedszkolakom. 

Książeczka z zadaniami


Książeczka natomiast wykonana jest w dobrego papieru, gdzie czeka na dzieci 40 różnych zadań. Będą mogły ćwiczyć liczenie do 10, kolorowanie, sekwencje, a także wyobraźnię. 

Na każdej stronie czeka na dziecko inne zadanie do wykonania. Są to zadania matematyczne, na spostrzegawczość ale również takie, które wymagają ogromnych pokładów wyobraźni! A dziecięca jest szalenie ciekawa. Jestem bardzo ciekawa jak by narysowały zapach czosnku.


Nacisk jest również położony na znajomość kolorów i kolorowanie według określonych zasad. Podobają mi się również ostatnie karty z książeczki. Puste miejsca na samodzielne wykonanie zadania. Tu dzieci mogą poszaleć z wyobraźnią!

Jak tylko nadarzy się okazja przekażę zestaw rodzinnej 5 latce, by mogła razem z mamą przetestować karty oraz książeczkę. Sprawdzimy jak sobe radzi z takimi zadaniami, a ona zyska ciekawe zabawy edukacyjne.

Wam również polecam ten zestaw. Jeśli tylko szukacie czegoś dobrego jakościowo, rozwijającego, edukacyjnego i przede wszystkim pomocy, które zajmą Wasze dzieci na dłużej. Za taki zestaw cena wynosi 34,90 zł i jest odpowiednia.

Kupić je możecie w Wydawnictwie Egard - Kapitan Nauka --> 100 zabaw z królikiem Kazikiem

Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. coś dla nas :) Doni uwielbia "pisować" i zmazywać piaski :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>