Lekarze - wyzwanie 7 gier w 7 dni

Napisała - poniedziałek, grudnia 05, 2016

Nikt z nas nie lubi chorować i chodzić do lekarza. To się zmienia dzięki grze! Prosta gra planszowa dla dzieci zmieni podejście do dentysty czy okulisty. Ale najważniejsze! Musimy zatrudnić lekarzy, by uratować zdrowie i życie pacjentów!


Gra "Lekarze" przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7+, ilość graczy to 2-4 osoby.

W pudełku znajdziecie:
 • planszę, 
 • karty z pytaniami,
 • mniejsze karty z wizerunkami lekarzy
 • karty z wizerunkiem pacjentów
 • koło do losowania
 • kostkę 12 ścienną


Cel gry


Naszym celem i zadaniem jest zatrudnienie lekarzy i wyleczenie 5 pacjentów. Musimy jednak rozważnie podejmować decyzje, gdyż możemy mieć tylko 1 lekarza danej specjalizacji.


Rozgrywka

Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Kręci kołem i postępuje zgodnie z wylosowanym symbolem. 

Np jeśli trafi na stetoskop - wybiera kartę lekarza ze stosu obok planszy i układa go przed sobą.
Jeśli trafi pytanie, odpowiada na nie ( wybiera poziom pytania) i po dobrej odpowiedzi wybiera kartę pacjenta lub lekarza
Każdy z graczy może mieć tylko jednego lekarza danej specjalizacji w swoim zespole. Gdy weźmie kolejnego - wybiera, którego zostawia. Im wyższy numer na karcie lekarza, tym większa szansa na wyleczenie pacjenta. 

Gdy już posiada kartę pacjenta i lekarza w tym samym kolorze może próbować go wyleczyć. Wtedy zamiast standardowego ruchu, mówi graczom że będzie leczył pacjenta. Rzuca kostką i jeśli liczba będzie mniejsza lub równa liczbie na karcie lekarza, pacjent zostaje wyleczony! A jego kartę odwracamy pustym łóżkiem do góry. 

Po wyleczeniu 5 chorych gracz wygrywa! Komu się uda to pierwszemu? Kto okaże się lepszym dyrektorem szpitala?


Pytania

Na każdej karcie są 3 pytania - łatwe, trudniejsze, najtrudniejsze. Przed rozgrywką umawiamy się na jakie pytania będziemy odpowiadać. 

Adaś (8 lat) na łatwe pytania zazwyczaj znał odpowiedź a nawet próbował swoich sił na pytaniach trudniejszych i całkiem dobrze mu szło. Nie zawsze na średnim poziomie dobrze odpowiadał, ale sporo się uczy gdy ja na nie odpowiadałam. Można na prawdę nieźle się sprawdzić podczas pytań.Czy gra "Lekarze" jest godna polecenia?


Gra jest dobrze wykonana, o nieskomplikowanych zasadach. Za to ma ogromne walory edukacyjne ( biologia, poznawanie własnego ciała), uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia, strategicznego myślenia i nadaje się zarówno dla rozgrywki dla samych dzieci jak i dla całych rodzin.

Cena również nie jest wygórowana. Możecie ją kupić już od 35 zł. Jest to produkt Wydawnictwa Kukuryku - poznałam je dopiero przy okazji tej gry, którą otrzymałam na spotkaniu Grajmy!

Jeśli szukacie niedrogiej gry, która porusza tematy biologii, anatomii to ta gra może okazać się trafiona. My lubimy w nią grać, bo jest to szybka rozgrywka, uczymy się przy niej oboje i lepszym strategiem okazuje się przeważnie moje dziecko. I ja nie daję mu forów!

A Wam jak się podoba?

Wpis powstał w ramach wyzwania 7 gier w 7 dni! Możecie dołączyć w każdej chwili i to nie musi być koniecznie 7 wpisów, więcej szczegółów poznacie tu - Wyzwanie 7 gier w 7 dniSpodobają Ci się również:

2 opinii

 1. Ciekawe. A grafika śmieszna :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. www.karolowamama.blogspot.com28 gru 2016, 10:50:00

  To coś dla nas!!!!!!!! Dziękuję za tę recenzję, nie widziałam nigdy tej gry!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>