Kartki świąteczne DIY z filcem - Dziecko na warsztat

Napisała - poniedziałek, grudnia 19, 2016

Grudzień to czas przygotowań świątecznych. Na ostatnich warsztatach w projekcie Dziecko na warsztat w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie, również trzymaliśmy się klimatu świąt. Na zajęciach powstały kartki świąteczne z życzeniami dla innych dzieci. Wspólnymi siłami powstało ponad 70 różnych kart dla dzieci w hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny.


Ostatnie warsztaty z dziećmi  były wyjątkowe z kilku powodów. Były to łączone zajęcia - klasa 3 i klasa 2. Tworzyliśmy coś dla innych, nie dla siebie. Tym razem wszystkie nasze prace powędrują do innych dzieci, które nie mają tyle szczęścia co my.


Co znalazło się na stolikach?
 • kolorowe kartki
 • kredki, pisaki
 • brokat
 • klej
 • filc
 • pianka kreatywna
 • naklejki
 • klej z brokatem
 • itp
Z kartki A4 powstały 2 mniejsze kartki, które ozdabialiśmy, a w ich środku wklejone zostały życzenia. Kartkę  złożyliśmy na pół wzdłuż dłuższego boku, a potem jeszcze raz na pół w drugą stronę. Rozcięliśmy i każdy miał 2 kartki do stworzenia. Potem już to już była czysta inwencja twórcza. 

17 różnych kart przygotowałam w domu, by dzieci mogły się inspirować moimi pracami. Te, które miały problem z wycięciem trudniejszych elementów pomogłam. Reszta już należała do nich.

Wykonania nie będę tłumaczyć, gdyż na zdjęciach wszystko widać. 😊

Jak już pisałam wyżej podzieliliśmy kartki na 2 grupy. Pierwsza to 20 sztuk kartek, które wybraliśmy wspólnie pojechały do Hospicjum w Toruniu. Dzieci były tym faktem bardzo podekscytowane, wybierały kartki, które chcieli przekazać. 

Druga seria czyli ponad 50 kartek z życzeniami przeznaczyliśmy na kolejny szczyt cel. Te pojechały do Fundacji "Gdy Liczy Się Czas" w Lublinie. Organizowali akcję "Wylosuj Anioła", która polegała na wysyłaniu kartek, które dzieci z Oddziału Onkologicznego losowały. Mogły być to kartki kupione, ręcznie robione zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na takim oddziale rotacja dzieci jest duża. Kartek nigdy więc nie jest za mało! Taki mały gest, ale ile radości może sprawić dzieciom, które nie mogą być na święta w domu, cierpią okropne bóle i rozstania. 

Dlatego właśnie zdecydowałam, że ten miesiąc należy do nich. Prezent prosto z serca dzieci dla innych dzieci! Jestem dumna, że mogę działać z tak wspaniałymi dzieciakami o wielkich sercach. To wyjątkowy dar. Adaś dopytuje, czy będzie mógł później też wysłać kartki do dzieci! Iskierki radości w oczach, wielkie serce i kolejne pomysły rodziły mu się w głowie na kolejne prezenty. 

Ja mam tylko nadzieję, że kartki dzieci otrzymają przed Wigilią i sprawią im choć odrobinę radości. 


Mam nadzieję, że nasze kartki również Wam się spodobały i może spróbujecie swoich sił w takim tworzeniu! Zachęcam również do akcji wysyłania kartek do chorych dzieci. To wyjątkowy dar!

A poniżej cała lista wspaniałych Mam, które również bawiły się filcem z dziećmi!Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat


Spodobają Ci się również:

18 opinii

 1. Joanna Gliniecka19 gru 2016, 11:13:00

  Wspaniały pomysł. Gratuluję postawy;)

  OdpowiedzUsuń
 2. www.swiattomskiego.blogspot.co19 gru 2016, 11:44:00

  Prawdziwie magiczne kartki świąteczne :) na pewno dały wiele radości każdej ze stron.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, co za fabryka kartek :) Boskie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anna Stankiewicz19 gru 2016, 13:29:00

  Dzieciaki mają fantastyczne pomysły! A wykonanie WOW! U adresatów na buźce na pewno pojawi się uśmiech :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale zabawa!!! Już widzę moje dzieciaki buszujące w tym gąszczu ozdób ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kreatywna dżungla19 gru 2016, 15:22:00

  Piękne kartki bo i cel szczytny <3 Brawo dla Ciebie i dzieci, za taki miły gest. Przecież taka dobroć serca jest najważniejsza, szczególnie w okresie świąt. Dobrze,że pokazaliście to innym <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne!!! Jesteście wspaniali (y) cudowne kartki i świetna akcja - oby więcej takich projektów <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomysł :)
  Musiałabym chodzić na takie zajęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Anna Kozakiewicz19 gru 2016, 21:32:00

  Jaki wybór, co jedna to ładniejsza

  OdpowiedzUsuń
 10. www.karolowamama.blogspot.com19 gru 2016, 21:43:00

  Podziwiiam CIę za to, że chce CI się z innymi dzieciakami działąć, ze masz ochotę wprowadzać ich w ten kreatywny świat...super to

  OdpowiedzUsuń
 11. Ewa Wróblewska20 gru 2016, 02:56:00

  Świetne zajęcia.
  Szczytny cel.
  I te piekne prace. :-* bardzo mi przypadly do gustu.
  Wypatrzylam tę ,,naj", to bałwanki za płotem :-*

  OdpowiedzUsuń
 12. Prace wykonane przez dzieci są zachwycające. U mojego przedszkolaka też robili kartki świąteczne dla chorych dzieci. Piękne te akcje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Brawa dla dzieciaków, świetne kartki Wam wyszły. Podziwiam warsztaty z tak dużą grupą dzieci :-) BRAWO!!

  OdpowiedzUsuń
 14. ON ONA I DZIECIAKI22 gru 2016, 08:57:00

  Piękne kartki, ale jeszcze piękniejszy jest cel w jakim powstały, chore dzieci z pewnością docenią Wasz gest.

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny pomysł z tymi kartkami.

  OdpowiedzUsuń
 16. Super zabawa:) widzę, że brokat rządzi😉. gartuluję pomysłu i zaangażowania.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)