Jak zbudować samochód? Historyjka techniczna

Napisała - wtorek, grudnia 20, 2016

Zastanawialiście się jak zbudowany jest samochód? Wiadomo, że ma koła, kierownicę, ale co dalej? Jeśli jesteście ciekawi (lub Wasze dzieci) to zajrzyjcie do książki "Jak zbudować samochód?" autorstwa Martina Sodomka. To pełna faktów, świetnych rysunków kolejnych części auta i opisów. A to wszystko językiem idealnym dla dzieci.Samochód to genialny wynalazek. Dzięki niemu możemy przebyć kilometry w szybkim tempie. Wygodne siedzenia, ciepło w zimie. Ale czy kiedyś pytało Was dziecko jak zbudować taki twór? A może dopiero będzie na tym etapie?

"Jak zbudować samochód?"


Przenieście się z nami w świat mechaniki i silników! A dokładniej tajniki będziemy poznawać razem z wróblem, szczurem i żabą. Tak, właśnie taka nietypowa ekipa pokaże krok po kroku jak powstaje samochód.

Arni, kulejący szczur należy do bandy Długiego Jacka. Jest on jednak odrzucany. Wróbel Zenek wpada na pomysł jak Arniego odciągnąć od bandy tego łotra. Jego pomysłem jest zrobienie od podstaw auta. 

Zenek rozrysowuje jak ma on wyglądać od środka, co jest im potrzebne. Arni sceptycznie podszedł do tego projektu. Wszystko zaczęło się zmieniać gdy ujrzał ramę do samochodu. Powoli zaczęli zbierać  potrzebne materiały, ale nie mieli jak za nie zapłacić! Bąbel (sprzedawca części) ma wszystko co im potrzeba, ale co on może za to od nich chcieć? Wiedzą! W zamian za części będzie współposiadaczem auta. 

Ekipa wyśmienita! Arni to złota rączka, Bąbel dostarcza części a Zenek odpowiada za szkice i ogólne rozrysowanie modelu auta od podstaw. 

Uwijali się w tajemnicy przed bandą Jacka, ale gdy odkrył co robią też zapragnął się przyłączyć. Gdy Arni odmówił, zagroził że zniszczy ich samochód!

Czy tak się stało? Czy Długi Jacek zniszczył auto? A może udało im się go skończyć? Czy Arni odzyskał przyjaciół?


Na każdej stronie mamy pięknie narysowane części, opisane co jest czym i jak działa. Nawet dla mnie laika samochodowego jest to czytelne! Razem z dzieckiem podziwiamy ile części ma zwykły samochód. Co czym jest, czego potrzeba, jak działa hamulec, po co jest skrzynia biegów i układ wydechowy. 

Cała książka opisana w prostych słowach, gdzie bohaterami są zwierzęta łatwiej trafiają do dzieci. Dzięki nim poznają tak skomplikowaną mechanikę. A będą nawet mogły wiedzą zaskoczyć niejednego fana motoryzacji!

Jest to ciekawa pozycja, która rozbudza chęć poznania mechaniki, elektroniki i budowania. Pełna humoru, fajnych bohaterów i pięknych ilustracji. Całość "zapakowana" w twardą oprawę, świetnej jakości papier i w bardzo dobrej cenie ( tylko 26 zł!) czeka na Was. Dajcie się porwać w wir tworzenia auta, a może wolicie motocykl? Bo o nim jest kolejna część!

My jestesmy książką zachwyceni. Teraz nikt nas nie zagnie na pytaniu o auto!

Książka jest do kupienia w Wydawnictwie Prószyńki w cenie 26 zł - Jak zbudować samochód? Historyjka techniczna.Spodobają Ci się również:

6 opinii

 1. Cudowna książka. Nie wiem kogo w naszym domu zachwyciła bardziej Tosię, mnie, czy męża?!

  OdpowiedzUsuń
 2. ależ rewelacja!! ile ma stron? czy jedenastolatka też wciągnie? bo rodzi mi się pyszny pomysł "lekcji" technicznej książkowo-klockowo-legowej!

  OdpowiedzUsuń
 3. 55 stron ma. Dużo tekstu aż nie ma na stronach ale mąż był pod wrażeniem szczegółów i detali pokazanych w książce. Chodzi i opowiada o niej co chwilę 😄 także myślę że i Tolkowi się spodoba jeśli lubi mechanikę

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze jest o motocyklach. Czuję że to również genialna książka jest jeśli chodzi o mechanikę. Mąż się śmieje ze mnie że uczę się teraz o silnikach czterosuwowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. ojć, kolejne wydatki nadchodzą :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)