Łamigami - nie daj się zagiąć

Napisała - wtorek, grudnia 13, 2016

Łamigłówki to świetny sposób na rozruszanie umysłu. Zmuszają nas do myślenia, szukania nowych rozwiązań i odpowiednio dobrane zapewniają świetną zabawę. "Łamigami" to drobna gra podróżna od Granny. A na czym polegają? O tym już za chwilę.Nie duże pudełko z tej samej serii co Ombibus. A w środku pliczek kwadratowych kartek. Dokładnie jest ich 100. Cały "myk" polega na tym, by złożyć karteczkę tak, by ukazał się pewien wzór. 

Proste, prawda? Otóż nie całkiem! Im dalej bawimy się karteczkami, tym robi się coraz trudniej. Poziom trudności się podnosi, zmuszając nas do rozbudzania umysłu, kreatywności i logicznego myślenia. Jak ma wyglądać wzór?

Wzór to kwadraty (4 x 4 kratki) z jednej strony ma być kwadrat czarny, z drugiej biały. Zielone kratki muszą zostać "ukryte".

Jak składać karteczki?

Karteczki możemy składać po liniach prostych i po skosach. Tak musimy manewrować by uzyskać odpowiedni wzór. Zawsze to musi być kwadrat składający się z 16 kratek. 

Po prostu ja Wam to pokażę! 

Zielona karteczka 1Zielona karteczka nr 3Zielona karteczka nr 2


Żółta karteczka nr 26
Początkowe karteczki są proste. Kilka zgięć i gotowe. Przy numerku 26 musiałam pogłówkować, a potem okazało się, że to nie jest aż takie trudne (taa... mądry Polak...) Łamigłówki są przeznaczone dla dzieci od 6 roku życia. Gdy im ktoś dorosły pokaże o co chodzi, z zielonymi dadzą sobie radę. 

Wszystko zależy od dziecka tak na prawdę, na ile umie kombinować i myśleć. Wymaga to również skupienia, bo bez tego szybko zrezygnuje z kolejnych prób. 

Na początek możecie próbować swoich sił razem, ale gdy nie jest to konieczne nie pokazujcie każdego kroku w złożeniu. Dajcie im szansę się wykazać. 

Małe gabaryty gry zmieszczą się w samochodowym schowku, w damskiej torebce czy plecaczku wycieczkowym. Nie potrzeba stołu by je składać.  

Również cena nie jest duża. Grę można kupić od 12-15 zł. O "Łamigami" poczytacie również na stronie Granny.


Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką łamigłówką :D bardzo ciekawa i rozwijająca kreatywność, na pewno poszukam i zakupię, bo sama chętnie się czymś takim "pobawię" :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>