Żółty Angry Birds z rolki po papierze

Napisała - poniedziałek, listopada 14, 2016

Wciekłe ptaki czyli Angry Birds w akcji! Od kilku lat mój syn jest ich wielkim fanem. Ma grę Gobbit, klocki, grę przestrzenną ale takiego pojemniczka jeszcze nie miał. Oto jak zrobić ptaka z rolki. Wykonanie jest proste i nie trzeba masy różnych rzeczy.

- rolka po papierze
- mały kartonik
- pianka kreatywna - żółta, czarna, pomarańczowa i biała
- klej
- ołówek, nożyczki
- taśma dwustronna

Z żółtej pianki wycięłam prostokąt ciut wyższy niż nasza rolka, a szerokość taka by objęła całość. Na rolce zaznaczyłam linię około 1/3 wysokości i odcięłam ten kawałek. Koniec jednego i drugiego kawałka zakleiłam kółeczkami przy pomocy taśmy malarskiej. Kolejny krok, to odmierzenie pianki i naklejenie jej na rolkę. Kawałek przecięłam tak by na dłużej części zostało wolne miejsce około 1-1,5 cm bez pianki. Drugi pasek potrzebny będzie do mniejszej części. Najpierw jednak górę mniejszej części zakleiłam kółkiem piankowym. Teraz przykleiłam na boki pozostały pasek pianki kreatywnej. 

Z tą różnicą że ona wystawała w dół na tę wysokość co rolka w większej części. Złączone razem tworząc zamknięty pojemniczek.


Ze ścinek innych pianek, zrobiłam oczy i dziób. Powstał również grzebień oraz ogon. Najlepiej je umocować na klej na gorąco lub taśmę dwustronną. I gotowe! 

Nowy właściciel zachwycony, a samo wykonanie zajęło mi góra 15 min. Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. U nas wściekłe ptaszory furory nie robią (nie licząc tego że Narzeczony gra w gre na tel ;-) ) ale pudełeczko prezentuje się fajnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rolki po papierze są niezwykłe i maja mnóstwo zastosowań. Wasze pojemniczki rewelacyjne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. greeneyekitty2217 lis 2016, 10:46:00

  uwielbiam takie rzeczy :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)