Spotkanie Grajmy! - czyli kochamy planszówki!

Napisała - wtorek, listopada 15, 2016

Uwielbiamy planszówki! Mamy w domu sporo gier o różnej tematyce i zadaniach. A kilka dni temu (5.11) mieliśmy okazję poznać kolejne. Jednak głównym celem było spotkanie z innymi fanami gier. 5 listopada Aga z bloga mamajanka zorganizowała spotkanie Grajmy! oraz wypożyczalnię gier planszowych w Grudziądzu! 

projekt grajmy

Do ostatnich chwil nie byliśmy pewni czy będziemy. Adaś bardzo chciał poznać inne dzieci, zobaczyć jak to jest na takich spotkaniach i poczuć się częścią czegoś większego. Wszystko jednak poszło po naszej myśli i zjawiliśmy się na spotkaniu! 

Czekał na nas suto zastawiony stół z grami (gry do wypożyczenia na miejscu) a także miłe towarzystwo przedstawicieli z Wydawnictwa Epideixis oraz kilka innych mam ze swoimi dziećmi. Aga stanęła na wysokości zadania i wszystko było dopięte na ostatni guzik!
Kawa, ciacho i zaczynamy! Kilka słów o sobie, czym się zajmujemy na co dzień a potem losowałyśmy pytania i starałyśmy się odpowiedzieć jak my to widzimy. 

Jaki jest stereotyp gracza?
Czy układanka to też gra?
Żeby wygrać trzeba grać i inne

Wywiązała się ciekawa dyskusja, która by nie miała końca, ale czekały na nas inne atrakcje. Jedną z nich była prezentacja Asi z bloga Zakręcony Belfer na temat gier DIY w edukacji. Kawał porządnej i ciekawej roboty!

Miałam okazję również poznać Pana Dawida (dawidwiacek.pl), który jest grafikiem komputerowym i tworzy grafikę do gier planszowych! Jego prezentacja również wniosła nowe spojrzenie na gry planszowe. Jego autorstwa są grafiki w grze "Ptaszki ćwierkają". Na spotkanie mieli przybyć p. Szwajkowscy jednak nie udało się w końcu dotrzeć ale i oni przygotowali prezentację z proptypu gry! Być może ujrzy kiedyś światło dzienne?

Niepowtarzalne wrażenie poznać takie osoby, prace od "kuchni". Ale to nadal nie koniec! Wspólnymi siłami powstał plakat promujący gry bez prądu! A udział w jego tworzeniu wzięli :

Paulina z Kubą z bloga Skama
Aga z Olką z bloga Zdolne Dzieci
Ula z Yllla co w głowie piszczy
no i ja z Adasiem
4 godziny minęły nie wiadomo kiedy! A co robiły dzieci podczas naszych prezentacji? Bawiły się w najlepsze! Grali w różne gry, poszli na wycieczkę po Grudziądzu i byli tak samo zadowoleni jak my!
Od godz. 14 zaczęli się schodzić ludzie na darmową wypożyczalnię gier. Kilkadziesiąt gier, które mogli testować i grać na miejscu a przy okazji brać udział w konkursach. Na tej części spotkania mogliśmy być tylko przez 1,5 godziny. To pierwsza taka moja podróż daleka z dzieckiem. Chcieliśmy wrócić niż będzie ciemno. Za to w domu dalej graliśmy w gry! Przywieźliśmy ich do domu kilka i prawie każdego gramy w nie. A to wszystko dzieci zaangażowaniu Agi i sponsorom. 

Dla nich wielkie brawa! Abino, Adamigo, Alexander, Foxgames, GRAiMY, Granna, Kukuryku, PUS (Epideixis), WinningMoves oraz Zielona Sowa to oni wsparli działania projektu Grajmy! 

Zabawa trwała w Marinie w najlepsze! Podziwiamy to co się działo na zdjęciach na blogu projektu Grajmy!  Pojawił się również film z całego wydarzenia, zdjęcia pojawiły się w Gazecie Pomorskiej.

To było wyjątkowe spotkanie. Pełne rozmów, nowych znajomości nowych doświadczeń. Było wspaniale!

Już wkrótce recenzje z gier, dużo nowości! Zapraszam na fan page Grajmy! gdzie więcej informacji, zabaw i konkursy.
Zdjęcia ze spotkania są autorstwa Kamila Napierskiego, a z wycieczki należą do p. Wiesław Podsiadły.

Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. miło było Was wreszcie poznać osobiście!
  cieszę się, że impreza się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko pozazdrościć obecności na takiej fajnej imprezie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ON ONA I DZIECIAKI21 lis 2016, 11:15:00

  Szkoda, że mieszkam tak daleko, bardzo chciałam być na tym spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>