Kule śniegowe i świeczniki ze słoików - Dziecko na warsztat

Napisała - wtorek, listopada 29, 2016

Podobnie jak plastik, szkło nas otacza na co dzień. Jak je twórczo wykorzystać? Można zrobić z nich kule śniegowe i świeczniki! Dzieciaki będą miały własnoręcznie zrobione dekoracje, które mogą zabrać w domu ( jeśli robicie je na zajęciach w szkole). Przygotujcie słoiki, trochę brokatu, figurki i działamy!

kule sniegowe

Praca z grupką rozbrykanych dzieciaków nie zawsze jest łatwa. Trzeba mieć siłę przebicia przez rozgadaną zgraję 😊, ale się udało i warsztaty przebiegły przez zakłóceń. A to wszystko w ramach comiesięcznych warsztatów z projektu Dziecka na warsztat.

Mieliśmy zrobić 2 rzeczy na ostatnich zajęciach. Pierwszą były kule śniegowe, drugą natomiast były świeczniki. Dzieci postanowiły że najpierw zrobimy kule. 

Każdy z nich miał przygotowany słoik z zakrętką oraz figurkę. Przyniosłam również maleńkie bombki, klej na gorąco i inne kolorowe rzeczy ( brokat, tasiemki, wstążki). 
Kule śniegowe

 1. Rozgrzanym klejem na gorąco przyklejałam figurki do wewnętrznych stron zakrętek.
 2. Do słoików wsypywaliśmy brokat, plastikowe gwiazdki i zalewaliśmy je wodą do pełna. 
 3. Zakrętką z figurką zamykaliśmy szczelnie słoiki. 
 4. Po zatrzęsieniu słoikiem brokat pełni funkcję śniegu. 
Rada : Nasze figurki obklejały się brokatem. Nie miałam gliceryny, która w połączeniu z brokatem wolniej by opadał i nie kleił się tak do figurek.
Rada nr 2 : Jeśli macie figurki obklejone materiałem lub czymś podobnym - należy go usunąć w miejscach gdzie będzie klej na gorąco. 

Zdjęć z klejenia nie mam, gdyż wszystko działo się szybko. Samo dekorowanie było już czystą przyjemnością dla dzieci i dla mnie.


Każda z nich jest inna i wyjątkowa. Wymieniały się przyniesionymi rzeczami, pomagały, radziły sobie nawzajem. Cudny widok patrzeć na nich tak pracujących, z uśmiechami na buziach i pełnych radości. 

Gdy skończyli swoje dzieła zabraliśmy się do drugiej rzeczy. Świeczniki bo o nich mowa cieszyły się równie szalona inwencją twórczą. 

Świeczniki ze słoików

Mogły używać wszystkiego co znalazło się na stole. Moja jedyna pomoc należała do obsługi kleju na gorąco i wręczeniu świeczek. I tyle! A potem tylko przyglądałam się i podziwiałam kolejne cudowne świeczniki! Nic tak nie cieszy jak efekt pracy własnych rąk!


Kolejny raz 3 godziny zleciały nam migusiem! Prace te są proste, ale efekowane. Dzieci zabrały je do domu ciesząc się swoją twórczą weną! Jestem z nich dumna!

A co wymysliły inne mamy? Jedno jest pewne. Jest różnorodnie i pięknie!Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Nasza szkoła domowa Jej cały świat

Spodobają Ci się również:

6 opinii

 1. Też robiliśmy lampiony ze słoików. Potwierdzam taka twórcza praca to sama przyjemność :D Narobiłaś mi ochoty na zrobienie kul śniegowych. Ekstra pomysł

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne świeczniki i kule śniegowe wam powstały...i najważniejsze, że dzieciaki zadowolone :D co do samych kul, też robiłam rok temu bez użycia gliceryny i to był mój błąd - zdecydowanie należy użyć chociaż kilka kropelek (y) Jestem ciekawa, co stworzycie następnym razem - my już plan mamy, ale czy wypali??? :P

  OdpowiedzUsuń
 3. ON ONA I DZIECIAKI29 lis 2016, 21:42:00

  Dzieciaki musiały być bardzo zadowolone z takich warsztatów, na co dzień pewnie nie mają możliwości tworzyć takich cudów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Istne brokatowe szaleństwo, wiem, bo ma podobnie u siebie, fajnie wam wszystko wyszło:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie musimy zrobić kule śniegowe :) Skradły moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam pomysły! Dzieci to lubią!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)