Panda, zebra, nietoperz - obrazki wycinanki

Napisała - poniedziałek, października 24, 2016

Co łaczy nietoperza, pandę i zebrę? Wszystkie mają w ubarwieniu kolor czarny! A czy można zrobić coś ciekawego z tym kolorem? Oczywiście! Trochę białego, czarnego, czasem odrobina koloru i praca plastyczna wspaniała! Chcecie zrobić taką pandę?


Pokażę Wam jak zrobić 3 zwierzaki - nietoperza, pandy oraz zebrę. Wybór padł nieprzypadkowo! W tym miesiącu podejmujemy wyzwanie z kolorem czarnym w pojekcie "Spoza tęczy" a nietoperz i zebra to zwierzęta z projektu "Zwierzaki cudaki".

Panda


Na tekturze odrysowałam talerzyk i wycięłam otrzymane koło. Podobnie zrobiłam z kółkiem z białego papieru technicznego. Oznaczyłam środek i można było rysować.  

Narysowałam dwie małe pandy na przeciwko siebie. Oznaczyłam czarne miejsca i następnie je wycięłam. Pamiętałam o białych przestrzeniach by całość dobrze się trzymała. Jak panda to i bambus. Więc zielonym pisakiem narysowałam kilka gałęzi. Reszta została biała. 

Pierwsza część gotowa! 

Przygotowany wcześniej kartonik pomalowałam na czarno z białymi pociągnięciami, by rozjaśnić ciut tło. Po wyschnięciu farby, przyłożyłam obrazek z pandami i za pomocą pinezki złączyłam obie części. W wystającą część pinezki nabiłam gumkę do mazania. 

Teraz można pokręcić tarczą i zwierzaki będą miały co chwila ciut inne ubarwienie!


Nietoperz

To zwierzę było pierwowzorem. Tu jednak tło wokół nietoperza zrobiłam ciemne (noc), jednak w efekcie słabo go widać. Dużo lepiej by się prezentował na jasnym tle. Technika wykonania taka sama jak przy małych pandach.


Zebra


Trzecie zwierzę to zebra. Czarne paski wycięłam jej przy pomocy ostrego nożyka. Chmury oraz korony drzew również usunęłam. Cały obrazek powstał na kwadratowej kartce. 

Tu jednak wprowadzamy trochę koloru. Zamiast ciemnego tła, poszczególne elementy pomalowaliśmy na różne kolory. W końcu to afrykański zachód słońca!I jak Wam się podobają takie prace plastyczne? Zrobione na kartkach prostokątnych, można śmiało wlożyć np w antyramę!

Wszystkie pomysły "Spoza tęczy" znajdziecie u Buby ( i WIELE więcej!). Natomiast Zwierzaki cudaki to projekt Agi.

   
Spodobają Ci się również:

9 opinii

 1. lubię sobie pozaglądać do Was i choć na moment cofnąć się w czasie ;)
  uściski dla Adasia :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się... Takiej wersji owych zwierzaków jeszcze nie widziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajne :) chyba spróbujemy z tęczową "podkładką", żeby zwierzak faktycznie zmieniał ubarwienie - a może w takim razie kameleon, albo motyl? dzięki za inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba trzeba podkleić nietoperza ;-)
  Pomysły super! :-)
  Nie zgłosiłaś tego wpisu do projektu, czy coś szwankuje na łączach? Czasem nie dochodzą SMSy, może z komentarzami dzieje się podobnie?
  Na szczęście sama tu zajrzałam i dopisuję do obu list w projekcie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapomniałam! Miałam napisać i skleroza wzięła górę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne te zwierzaki, pomysłowe! :) Ale chociaż to wpis o kolorze czarnym, mnie bardzo urzekło Wasze niebo - afrykański zachód słońca :* Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Technika ta sama, więc nie rozdziełam już zebry, ale fakt, efekt jest świetny

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie są świetne ale zdecydowanie zebra rządzi...ach te piękne kolorki - urzekły mnie <3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)