SuperQuiz - ciekawostki i zagadki Kapitana Nauki

Napisała - czwartek, września 08, 2016

superquiz kapitan nauka

Quizy, zagadki i ciekawostki to ciekawy sposób na edukację. Kapitan Nauka wydał kilka nowych Quizów dla dzieci. Zwierzęta, ciało człowieka i piłka nożna nie będą miały dla Nas tajemnic. 


W rękach mam 3 nowe egzemplarze Kapitana Nauki dla dzieci od 7 lat. Na pierwszy ogień idą zwierzęta. To temat, który bardzo interesuje moje dziecko. Teraz możemy zgłębiać wiedzę w łatwy, szybki i ciekawy sposób o przeróżnych zwierzętach.

SuperQuiz Zwierzęta


1 karta jest o jednym zagadnieniu. Pierwsza strona dotyczy ciekawostek o danym zwierzaku, a na tylnej stronie mini zagadki związane z nim. 2 pytania z odpowiedzią do wyboru i jedno zadanie otwarte. W tym ostatnim mamy dokończyć zdanie. 

A jakie zwierzęta tu znajdziemy? Z każdej grupy - i ssaki, ptaki, gady, płazy i inne. Większość znamy, ale jest kilka nowych. Podobnie z informacjami. Część znamy, ale sporo poznaliśmy nowych wiadomości, które dzięki zagadkom szybko zapamiętujemy przeczytane informacje. 

Również opisy są bardzo fajne - wypunktowane, przez co szybko się je czyta i równie szybko przyswaja. Na uwagę również zasługują również zdjęcia, ale przede wszystkim ilustracje. Ryciny są genialne! Dzięki nim edukacja staje się jeszcze fajniejsza i zabawna. 

Czy wiesz ... 
 • czym żywi się skorpion
 • jak wygląda pająk solfuga
 • do jakiego gatunku należy hatteria
 • ile lat żyje żółw słoniowy 
 • ile waży drop
To tylko kilka pytań na które znajdziecie tu odpowiedzi. A czeka o wiele więcej!SuperQuiz Ciało Człowieka


By być zdrowym trzeba znać swoje ciało. Z czego się składa, jakie funkcje pełni wątroba czy jak odżywić mózg. Ogromna porcja nauka i zabawy tu na Was czeka! Rozpoczynamy o komórki a kończymy na etapie starzenia. Najważniejsze etapy życia człowieka, jego ciała opisane są tu w bardzo prosty i przystępny sposób.

Tu nie ma zadania "dokończ zdanie", ale za to musimy wybrać, które zdanie jest prawdziwe. Ciekawe jak znamy Nasze ciała i ile o nich wiemy.

Czy wiesz ...


 • jak  nazywa się pierwszy kręg kręgosłupa
 • gdzie krew najpierw wpada
 • jak nazywają się płytki krwi
Teraz anatomia człowieka stanie się łatwa! Masa ciekawostek, faktów i wiedzy o własnym ciele. A taka wiedza przydaje się zawsze. 


SuperQuiz Piłka Nożna


Jesteście fanami piłki nożnej? Mam dla Was kąsek! Zestaw kart o tym sporcie. Od powstania piłki po największe kluby. Świetny zbiór wiedzy sportowej.

Szczerze mówiąc, ani ja ani moje dziecko nie znamy się na klubach piłkarskich. W piłkę natomiast lubimy grać. Dzięki tym zagadkom poznamy w końcu tych sławnych piłkarzy i kluby. Nie będzie wstydu przed kolegami :D


Aha! W końcu wiem kiedy jest spalony!

Czy wiesz ...

 • co to formacja 4-2-2
 • jakie są zadania sędziów
 • kiedy powstał klub Arsenal Londyn czy Real Madryt
 • kiedy odbyło się pierwsze Euro


Wykonanie, cena i jakość SuperQuizów Kapitan Nauka Edgard


Karty wykonane są bardzo solidne, z zaokrąglonymi rogami. Pokryte folią, ale nie ślizgają się w dłoniach. Niewielkie rozmiary gwarantują fajne ułożenie w ręce. Połączenie elastycznym kołowrotem pozwala na szybkie przekręcanie kolejnych stron.

Cena regularna SuperQuizu wynosi 24,90 zł. Kupicie je w sklepie Kapitana Nauki - klik z tytuł, a przeniesie Was na stronę sklepu

- SuperQuiz Piłka Nożna
- SuperQuiz Ciało Człowieka
- SuperQuiz Zwierzeta

To nie wszystko! W tej serii są również Konie, Polska i  Świat. A które z tych tytułów Was najbardziej interesuje?Spodobają Ci się również:

0 opinii

>