Kolorowa edukacja - przyrodnicze kolorowanki

Napisała - czwartek, września 29, 2016

Przyroda jest fascynująca i piękna. Jest wiele o niej książek. A teraz ukazała się nowość w Wydawnictwie RM - seria "Kolorowa edukacja" . To połączenie najważniejszych informacji o zwierzętach, kolorowanki oraz lubiane przez dzieci naklejki!Obecnie ukazały się 2 książeczki. Pierwszą z nich są "Ptaki Polski", druga  to "Zwierzęta Polski". Obie są bardzo podobne, utrzymane w tym samym stylu, jednak dotyczą innych zagadnień. 

"Kolorowa edukacja. Ptaki Polski"


Uwielbiamy obserwować ptaki! Ich lot, wygląd zewnętrzny, zachowania czy tańce godowe. Są wyjątkowe. Z książeczki znamy wszystkie ptaki. Jednak jak one dokładnie wyglądają i jakie mają cechy charakterystyczne to znaleźliśmy kilka ciekawych informacji.

Każda podwójna strona jest poświęcona innemu ptakowi. Znajdziecie tu krótki opis, ciekawostkę i przepiękne ilustracje do pokolorowania. Duże, wyraźne obrazy ptaków, nawet mniejszym dzieciom się spodobają i sprawią im masę frajdy. 

Wspomniałam również o naklejkach. Są to prostokątne zdjęcia z numerami. Pięknie przedstawione w realistycznym świecie. Dziecko ma podgląd jak wygląda on na żywo. 

Sami zobaczcie, jak książka prezentuje się w środku.


"Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski"


Druga książka-kolorowanka dotyczy zwierząt zamieszkujących w Polce. Układ jest taki sam jak powyżej. Tutaj również znajdziecie na naklejkach zdjęcia zwierząt. Opisy zwierząt pisane są w 1 osobie. Każde zwierzę czy ptak opisuje siebie, rodzinę i środowisko w którym mieszka. Nie ma tu wyszukanych zwierząt a takie ogólnie znane jak dzik, foka, wilk, stonoga czy zaskroniec.Czy warto kupić "Kolorową edukację"?


Zdecydowanie. Są to proste książeczki, gdzie dziecko zdobywa podstawową wiedzę o zwierzętach i ptakach, dodatkowo może samodzielnie pokolorować ptaka/zwierzę ( a przy okazji lepiej zapamięta jego szczegóły), a naklejki uwielbia chyba każde dziecko! 

A do cena cena nie jest wygórowana. Za jedną cena wynosi 14,90 zł. Walory edukacyjne, wizualne i manualne przemawiają do Nas. Ja polecam! 

Autorem książeczek są Krystyna Jędrzejewska-Szmek oraz Michał Krycińki. Ilustracje są dziełem Marty Górskiej. Kupić można je min w Wydawnictwie RM - "Kolorowa edukacja. Ptaki Polski" i "Kolorowa edukacja. Zwierzęta Polski".

Lubicie takie książeczki dla dzieci? Co o nich myślicie? 

Mały Przyrodnik

Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. Ostatnio kolorawnki znowu są u nas na topie więc muszę pomyśleć nad zakupem tych co pokazałaś ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)