Narysuj koło, kwadrat, trójkąt - narysuj wszystko!

Napisała - środa, sierpnia 03, 2016

Ile razy słyszałam - "Mamo, ale ja nie umiem rysować!". Kto umie rysować nie sprawia to trudności i może się dziwić że dziecko nie chce rysować. A co zrobić by dziecko ( i dorośli również!) nauczyli się rysować? Co zrobić by tworzenie rysunków było przyjemnością? Książki z serii "Narysuj koło/kwadrat/trójkąt narysujesz wszystko!". Czy to prawda?

narysuj koło narysujesz wszystko

Nie ukrywajmy. Nie każdy ma talent do pięknego rysowania czy malowania. Jednak wszelkie próby są bardzo pożądane.Dlaczego?

Dlaczego rysowanie jest ważne?

Rąk używamy każdego dnia setki razy. Jemy zupę, trzymamy szczoteczkę do zębów, dzieci uczą się trzymać ołówek czy maluchy ćwiczą chwyt pęsetowy. Wszystkie te czynności wpływają na mała motorykę. Odgrywa ona wielką rolę podczas nauki pisania czy rysowania. 

Maluchy inaczej trzymają kredkę, pełną dłonią i rysują cudne bazgroły. Im dziecko starsze tym jego oko wyostrza się na ulubione rysunki, zmienia się chwyt ołówka. Gdy jest źle złapany, wpływa to na jakość pisania, wygląd pisma oraz na szybsze zmęczenie dłoni.

Podczas rysowania dziecko intensywnie ćwiczy, a gdy cieszy się z jakości swoich obrazów zyskuje podwójnie! Jednak, gdy jego obrazki nie są zadowalające w jego ocenie (bo wiadomo, że rodzicom podoba się wszystko) porzuca tę czynność. A to wielka szkoda! 

Te 3 książki, pomogą Wam bawić się rysowaniem, odzyskać lub zwiększyć radość z tworzenia. A w efekcie nauczycie się czerpać radość z rysowania!

ps Próbujcie razem! To wielka frajda wspólnie spędzony czas na tak kreatywnym i kolorowym zajęciu.

Narysuj koło!


Zastanawialiście się co można narysować ze zwykłego kółka? Pomysłów będzie pewnie kilka. A ja Wam pokażę kolejne, którymi się bawiliśmy. 

W książce znajdziecie równo 50 obrazków, które można stworzyć ze zwykłego koła. Od prostych, po trudniejsze. Początkowo nie zawsze szło po naszej myśli, ale trening czyni mistrza! A dodatkowo wspólny czas, który spędziliśmy razem, nikt nam nie odbierze.


Narysuj kwadrat!

Podobnie jak w poprzedniej książce znajdziecie tu masę pomysłów na świetne rysunki z kwadratów! Żyrafa, Policjant czy zamek z bajki nie będzie już problemem. A gdy coś nie wyjdzie za pierwszym razem, nie przejmujcie się! Dopiero się uczymy rysować, ćwiczymy kreski, kropki i kleksy. To ma być zabawa.

Narysuj trójkąt!

Jak narysować skomplikowanego robota? Narysuj trójkąt! A siłacza? Narysuj trójkąt! Teraz to takie proste. Kreska za kreską, krok po kroku autor pokazuje jak rysować. Po takim treningu można zaskoczyć babcię, kolegów a nawet rodziców! Po takiej kreatywnej lekcji rysunku tablica korkowa w kuchni i lodówka będą pełne fantastycznych obrazów.

Czy warto kupić te książki?

Zdecydowanie tak. Każdy krok jest dokładnie pokazany. Każda kreska i koło. Wspólnie z dzieckiem poćwiczycie małą motorykę, koncentrację, rysowanie, zręczność, ale również zapewni Wam świetną zabawę. 


Cena również też nie jest wysoka. 19,90 zł za sztukę. Na początek wybierzcie, który kształt Was interesuje i przekonajcie się sami, czy taka forma zabawy i edukacji to jest to. Ja jestem na tak!

Autorem książek jest Chris Hart. O książkach poczytacie również na stronie Wydawnictwa RM. 

Spodobają Ci się również:

2 opinii