Dlaczego warto sięgnąć po książki obrazkowe?

Napisała - środa, sierpnia 17, 2016

książki kartnowe babaryba

Rynek wydawniczy co rusz zasypuje nas nowościami. Różne formaty książek, twarde okładki, miękkie, małe duże. Książki obrazkowe również mają swoje miejsce. Wydawnictwo Babaryba ukazuje 4 kolejne tego typu pozycje, które rozwijają nie tylko dziecięcą wyobraźnię.


Nad morzem


To pierwsza z książek, o której napiszę. Tak się składa, że główny bohater tej obrazkowej opowieści ma na imię Adaś (ku uciesze młodego czytelnika). W końcu ma książkę o sobie!

Chłopiec przebywa z mamą nad morzem. Młody odkrywca zwiedza co się tylko da, ogląda, przypatruje się a mama co rusz woła go po imieniu. Nie reaguje na wołania.. do czasu.

Czytelnicy mogą ułożyć własne historie, bawić się z dostrzeganie szczegółów i stać się autorami nowych historyjek. Wykorzystaj swoje wyobraźnie.

nad morzem babaryba

W górach


Tu również mama i Adaś są głównymi bohaterami. Z tą różnicą, że chłopiec zasypuje mamę pytaniami. Wysłuchała synka po czym mądrze mu odpowiedziała. A jakie to były pytania? Przekonajcie się sami. 

Tutaj również macie okazję pobawić się w spostrzegawczość, wymyślanie imion dla bohaterów czy co stanie się później. Wszystko zależy od Was! A może spiszecie własną wersję książki?

Obie książki stworzyli Germano Zullo i Albertine. Są dużego formatu, z zaokrąglonymi rogami, utrzymane w tej samej grafice. Całość jest na twardych kartach - nawet 2 latki świetnie spędzą z nimi czas. Cena każdej z nich to 32 zł. Ilość kartek - 8.

w górach babaryba

Roboty


To z kolei książka, której autorem jest Polak - Paweł Kłudkiewicz. Podobnie jak w poprzednich pozycjach tu również na sztywnych kartach goszczą same ilustracje. Tym razem są to roboty. Wszelakiej maści, rozmiarów i kolorów! Coś w sam raz dla fanów "Rycerza Blaszki" i tym podobnym. 

Oj dzieje się tu dzieje! I w kosmos polecicie  z nimi, i na plażę Was zabiorą a nawet na randkę! 

Na końcu książki, poznacie bohaterów. Każdy z nich ma swoje imię i kilka słów co porabia. Który Wam się najbardziej podoba? Jaką tym razem wymyślimy zabawę?

roboty babaryba

Samoloty


Ta książka natomiast to ciąg dalszy serii "Na budowie" czy "Auta"auorstwa Stephan Lomp. Utrzymana w podobnym klimacie, ilustracjami, które są miłe dla oka, ale również zawierają mnóstwo szczegółów, które można odnaleźć. Jest ona również większa niż pozostałe 3 opisane powyżej, ale z mniejszą ilością stron. 

Na końcu znajdziecie kilka zdań o książce i wszystkich bohaterów. 

Zabawcie się w szukanie szczegółów. Dzieci potrafią wynaleźć na prawdę ciekawe kąski, wielkości łebka od szpilki!

samoloty babryba

Dlaczego warto sięgnąć po książki obrazkowe?

Książki, gdzie nie ma tekstu, otwierają nam wrota kreatywnych myśli, rozbudzają wyobraźnię, dają możliwość dziecięcego słowotoku. Takie książki są odpowiednie dla maluchów jak i dla ciut starszych dzieci. Wszystko zależy czym się interesują.

Adaś (8 lat) lubi przyglądać się obrazkom, wyszukiwać szczegóły, tworzyć własne historie, pokazywać co dostrzegł. Rozwija słownictwo, zaskakuje spostrzeżeniami. Jednym zdaniem świetnie się nimi bawi! Taki beztroski przerywnik między innymi książkami. 

A co z maluchami?

Zadawajcie proste pytania, np gdzie jest niebieskie auto, kto ma okulary na nosie. Naśladujcie roboty, samoloty i innych bohaterów. Bawcie się razem z nimi! To świetna okazja do śmiechu i nauki.

Wszystkie te książki dostępne są w sklepie Wydawnictwa Babaryba.
Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Agnieszka Ciemińska17 sie 2016, 10:19:00

  Otóż to,świetny tekst,najważniejsze jest to jak rodzić wie czego potrzebuje dziecko do pełnego rozwoju.Książki obrazkowe,obrazki to jest to co dzieci lubią najbardziej, śledzą każdy szczegół,a później już tylko rzeka pytań..

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się podobają tylko niektóre, ale córka je lubi :) Są to bardzo inteligentne książki, rozumieją je dzieci ze swoja dziecięcą wyobraźnią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo, że nie mam dzieci mam w domu parę książek tego typu (z serii "Ulica Czereśniowa")- są świetne na lekcje języków obcych!! Rozwijają kreatywność i służą mi do prowokowania uczniów do mówienia (czasem też do wypowiedzi pisemnych). Muszę się przyjrzeć tym, o których piszesz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy samoloty i na budowie tego wydawnictwa. W czasach, gdy młoda nie chciała, by jej czytać, sprawdzały się znakomicie. A teraz służą świetnie w funki tuneli dla pociągów. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>