Złamałem trąbę! - idealna książka do samodzielnego czytania

Napisała - środa, czerwca 22, 2016

Przygody Leona i MalinkiLeon i Malinka to para przyjaciół. Słoń i świnka. Te zwierzęta są bohaterami serii "Przygody Leona i Malinki". Jak to się stało że Leon złamał trąbę? Dlaczego ta książka jest idealna do samodzielnego czytania? 


Seria "Przygoda Leona i Malinki" na razie liczy 2 książki, a kolejna już nie długo. Pierwsza książka, która wprowadza nas i dzieci w świat tych bohaterów to "Mieszkamy w książce".

Mieszkamy w książce?!

Otwieramy książkę. Siedzi sobie szary słoń i różowa świnka, która mów "Psst...". Leon wydaje się być zaniepokojony, ponieważ spostrzega że ktoś na nich zerka! Malinka wie o co chodzi i uświadamia przyjaciela. Wiadomo kto na nich patrzy! To.. czytelnicy! 

Okazuje się że czytelnicy mogą rozbawić przyjaciół do rozpuku! A przy okazji i młodzi (i ci starsi) również pękają ze śmiechu. Co takiego się stało, że wszyscy kulają się ze śmiechu?

mieszkamy w książce

Złamałem trąbę!

Kolejna iście zwariowana historia. Malinka spotyka się z Leonem. Okazuje się że przyjaciel uległ wypadkowi. Ma złamaną trąbę. Na prośbę świnki zaczyna opowiadać tę długą i pokręconą historię. 

Bawił się z hipopotamem. By okazać swoją siłę podniósł Hipcia na trąbie. Do zabawy dołączył się Nosorożec. Leonek dał radę podnieść obu! A nawet siostrę Hipcia i ogromny fortepian i...

Co się stało dalej? A to musicie przeczytać sami! Bo to bardzo długa i pokręcona historia. Jedno jest jednak pewne. Można się uśmiać! Jeszcze więcej zabawy jest gdy czytający książkę zmienia głos, intonację i wczuwa się w postaci.

złamałem trąbę

Dlaczego to idealna książka do samodzielnego czytania?

Tekstu w książkach jest bardzo mało. Wszystko jest napisane dużymi, czytelnymi literami. Dymki słonia są szare, a świnki różowe. Obie książki mają po 57 stron. Łączy je spójność i humorystyczna treść. 

Mój syn uwielbia książki, ale woli jak ja mu czytam. Tę serię przeczytał kilkanaście razy sam, kilka razy nam i ciągle do niej wraca. A nie jest łatwo zachęcić go do samodzielnego czytania. Te czyta sam z wielką radością!

Oczywiście to moja subiektywna opinia. Dla mnie te książki są świetne do samodzielnego czytania, dla innych osób może być zupełnie inaczej.

Autor:  Mo Williems
Wydawnictwo Babaryba - "Mieszkamy w książce!" oraz "Złamałem trąbę!"
Cena regularna : 29,90 zł


przygody z książką , logo


Spodobają Ci się również:

7 opinii

>