XI Festwial Pieśni i Muzyki Ludowej w Nowogrodzie

Napisała - czwartek, czerwca 09, 2016

28 maja miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w naszym regionie. Po raz 11 odbył się Festiwal Pieśni i  Muzyki Ludowej. Jest to wyjątkowe wydarzenie i również wyjątkowi Sponsorzy dołączyli do nas.Festiwalowi przyświecała idea chronienia i pielęgnowania tradycji ludowych jako ważnego zasobu kultury narodu polskiego:

- ukazania bogactwa muzyki ludowej zarówno w autentycznej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie formie, jak i artystycznym opracowaniu i stylizacji,
- integracji pokoleń ze świadomością konieczności przekazywania i twórczej kontynuacji dorobku narodowego,
- umożliwienia zaprezentowania przed szeroką publicznością talentów, zaangażowania w kultywowanie tradycji ludowych i zachęty dla innych.

Festiwal miał charakter konkursowy. Przeznaczony był dla dzieci, młodzieży i dorosłych reprezentujących organizacje, stowarzyszenia itp. oraz zgłaszanych indywidualnie,

Prezentacje oceniane były  w grupach wiekowych:

· dzieci: 3 - 6 lat 
· dzieci: 7 – 10 lat 
· dzieci: 11 – 14 lat 
· młodzież: 15-18 lat 
· dorośli 

oraz w następujących kategoriach: 

· śpiew,
· gra solowa,

- występ nie mógł przekroczyć 5 minut, - 
- festiwal odbył się 28 maja 2016 r. od godz. 12.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie,
- wykonawcy Festiwalu oceniani będą przez jury, którego skład podany został przed rozpoczęciem prezentacji,


Festiwalowe atrakcje:

- wystawa twórczości artystów ludowych,
- wystawa prac powstałych na warsztatach plastycznych oraz rękodzielniczych w ramach projektu „Ludowe Inspiracje”,
- prezentacja Wsi Tematycznej „Macikowo – Wieś Maciejowej Duszy”,
- degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Nowogrodu oraz Macikowa,
- stoisko zabaw kreatywnych, 
- warsztaty rękodzielnicze,
- słodki poczęstunek

Miałam swoje stanowisko na Festiwalu i ogrom pracy. Mnóstwo dzieci robiło sobie zdjęcia w "foto-budkach" co sprawiło ogromną radość. Poza tym, malowanie na rolce papieru stempelkami, pędzelkami, rolkami od papieru toaletowego a także ptaszki z tektury. Te ostatnie maluchy zawładnęły i pięknie malowały realizując twórcze pasje.  A wychodziło im to pięknie!

Na samym konkursie było 42 uczestników i dzięki pieniądzom z projektu "Inicjuj z FIO", Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu Wsi Nowogród i Okolic oraz wspaniałym sponsorom mogliśmy nagrodzić wszystkich! Wszyscy byli pod wrażeniem wykonawców, nagród i ogólnej atmosfery panującej na Festiwalu. 

W tym miejscu chciałam z całego serca podziękować wspaniałym ludziom, pełnym pasji, którzy Nas wsparli. Są to firma Trefl Kraków, która przekazała gry dla dzieci, Wydawnictwo Muza, Co Ja Na To, Esprit, Krytyki Politycznej oraz Akademia Umysłu - producent gier edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.Całe wydarzenie trwało blisko 5 godzin, podczas których wiele się działo! Zrobiłam ponad 100 zdjęć, które dzieci mogły zabrać co domu na pamiątkę, rozdane zostały nagrody za wspaniałe występy, na dworze również odbywały się warsztaty dla dzieci.

Na wydarzeniu nie było kiedy się nudzić. Masa nowych osób, kiermasz rękodzielniczy, występy, zabawy. Tu po prostu trzeba było być!

Impreza była współfinansowana z projektu "Inicjuj z FIO", na którą to otrzymaliśmy dotację jako grupa "Aktywni Kreatywni". Jestem ogromnie wdzięczna za to że mogłam być aktywną częścią całego wydarzenia. 

Dziękuję wszystkim uczestnikom, organizatorom i sponsorom za ogromne wsparcie.


Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)