Czy da się książkę położyć spać?! - Zaśnij ze mną

Napisała - piątek, czerwca 17, 2016

Wieczorami czytamy książki do snu, ale czy można odwrócić sytuację i to książkę położyć spać? Okazuje się że można! "Zaśnij ze mną" to interaktywna książka od Babaryby dla dzieci. Zobacz co kryje się w środku.


babaryba

Książka wielkości zeszytu. Twarda oprawa, piękny niebieski kolor. Ulubiony mojego dziecka. Na niej napis "Zaśnij ze mną" i śpiąca buzia. Otwieramy i naszym oczom ukazuje się mała, różowa myszka, która pokazuje by zachowywać się cichutko bo książka właśnie idzie spać. 

Myszka podpowiada o co mamy zapytać książeczkę, by mogła spokojnie iść spać. Czy umyła zęby, czy zrobiła siusiu. Zadaniem dziecka jest aktywne uczestnictwo z usypianiu książeczki. Każda strona to zachęta do wczucia się  w rolę opiekuna/rodzica. Kogoś bliskiego. 

Dziecko ma okazję poczuć się jak dorosły, jak rodzic, który wieczorową porą układa dziecko do snu, przytula, czyta bajkę, życzy kolorowych snów. Robi wszystko, by było spokojne, zrelaksowane i w dobrym nastroju. Tu jest podobnie. Jest aktywnie!

Adaś ma 8 lat. Więc ta książka jest dla niego prosta, ale z chęcią pytał książeczkę (przy czym chichrał się jak szalony). Pewnie z racji wieku, wielka popularnością długo cieszyć się nie będzie, ale na pewno stanie się fajnym przerywnikiem między "poważniejszymi" pozycjami.


Na pewno jest to książka dla młodszych dzieci. Nawet dla 2 latków. Zaokrąglone rogi, sztywne karty, prosta treść i interaktywna zabawa - to zalety książki. Myślę że i 5-6 latki też spędzą miłe chwile z nimi. A może starsze rodzeństwo poczyta młodszemu?

Lubię takie książki. "Zmuszają" by być razem z dzieckiem, wspólnie spędzić ten czas na czytaniu i aktywnym działaniu. Podobne książki również stworzył Harve Tulet - "Kolory" i "Naciśnij mnie".

Książkę możecie kupić w Wydawnictwie Babaryba, w cenie regularnej 26,90 zł. Autorem książeczki  "Zaśnij ze mną" są Bourgeau & Ramadier. Spodobają Ci się również:

5 opinii

 1. Przyjechała do nas niedawno, ale córka najpierw zabrała się za Złamałem trąbę i zdązyła ją przeczytać już chyba z dziesięć razy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A to też :D a ile śmiechu przy tym!

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tą książeczką. Jaś jest duuuużo młodszy, więc mogłaby spodobać mu się, jak zacznie co nieco rozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałyśmy o niej bodajże wczoraj u Sylwii z Oczami Mamy. Rewelacyjna pozycja dla najmłodszych i nieco starszych dzieci!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>