Tajemnica Słońca - Tydzień z książką + zasady

Napisała - poniedziałek, maja 16, 2016

Tydzień z książką vol 2 to druga edycja mini-projektu. 5 dni, 5 książek. Jeśli masz ochotę dołączyć zapraszam! Dziś odkrywamy skąd słońce czerpie energię, z książki "Tajemnica Słońca" wydana przez UE.

tajemnica słońca

Kochamy książki to wiadomo od dawna. Gdy trafiłam na blog Leo Lea Blog, gdzie pokazane były książki i inne materiały od Unii Europejskiej, które można zamówić za darmo przyjrzałam się ofercie i zamówiłam kilka pozycji. Jedną z nich była książka "Tajemnica Słońca".

Jest to książka z okienkami, które ukrywają wiadomości o energii, Słońcu i prądzie elektrycznym. A im więcej okienek, tym większa frajda.

W prosty sposób dziecko dowiaduje się skąd ludzie mają energię, skąd czerpią je jabłonie czy chmury. Dowiadują się jak powstaje prąd a także czym jest energia jądrowa. No tak ale skąd energię czerpie Słońce, największa gwiazda z naszej galaktyki? Szczególnie wiosną i latem czujemy energię Słońca na własnym ciele, ale czy zastanawialiście się skąd ono ją ma? 

Słońce to wielka gwiazda, która przekazuje nam swoje ciepło, światło i dodaje energii. A ta potrzebna jest ludziom, roślinom, zwierzętom. Dostarcza nam witaminę D. Więc może warto się przyjrzeć skąd ma tyle ciepła dla nas. 

Twarda oprawa, sztywne kartki nie dadzą się łatwo zniszczyć. 8 kartek z czego 7 to karty z ilustracjami i informacjami. Proste ilustracje, mało wiadomości, ale mimo wszystko książka fajna ponieważ otwiera furtkę ciekawości do poznania bliżej Słońca, prądu elektrycznego czy ogólnego tematu energii. 


Można było ją zamówić, w chwili pisania o tej książce, jest ona niedostępna. Zaglądajcie jednak bo czasem są aktualizacje i nowe wydania. Dostępna jest wersji e-book, ale to już nie to samo niestety. 

Jeśli chcecie zamówić mapy, kolorowanki, czasopisma wystarczy wejść stronę EU Bookshop, założyć konto i szukać, szperać i wyłapywać materiały, które nas interesują. Minusem jest słabe opisanie poszczególnych pozycji. Często ręcznie wpisuję frazę i szukam materiałów. Jeśli chcecie poszukać na spokojnie i by strona ładowała się szybko, polecam wczesny ranek i późny wieczór, w ciągu dnia strona jest oblegana. 

"Tydzień z książką" to mały projekt książkowy. Każdego dnia, przez 5 dni pojawiać się będzie nowa książkowa recenzja.W pierwszej części przyłączyło się kilka osób i była niezła frajda. Mam nadzieję że tym razem również tak będzie! Dołączyć można w każdym momencie. Ilość książek zależy od Was, pobierajcie banerek, dzielcie się z innymi i szerzmy czytelnictwo! 


 1. Bawimy się do piatku,  jednak do niedzieli możecie podsyłać swoje propozycje i linki. 
 2. Nie ma żadnego minimum ani maksimum książkowego
 3. Interpretacja dowolna
 4.  To ma być zabawa, poszerzanie czytelnictwa u dzieci i dorosłych!


Czekam na Was!

Koniecznie zajrzyjcie również do innych!Spodobają Ci się również:

3 opinii

 1. Z tych darmowych pomocy ta książeczka najbardziej spodobała się Dusi :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogólnie na 3 paczki to tak różnie, mało po polsku było. Ale ta faktycznie jest fajna

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mi się podoba - i cała akcja (oraz to, że mówicie o niej głośno - niech książki trafiają "pod strzechy"!), i ta książeczka
  niestety zanim zebrałam się, żeby zamówić coś dla nas, nakład został wyczerpany...
  ale wyszukałam kilka innych bardzo ciekawych - po angielsku i niemiecku :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>