Lulu - by być sobą! - Tydzień z książką

Napisała - czwartek, maja 19, 2016

Z biegiem lat widać szybsze tempo życia, wszyscy się spieszą. Gdzieś nasze marzenia nikną, siedzą gdzieś na dole w sercu i czekają. Czekaja na to by nabrać siłę i pokazać kim chcą być na prawdę. Tylko czy to się uda? Lulu jest baletnicą. Kocha taniec. A pan Franciszek?


Lulu to mała dziewczynka, która kocha taniec. Czasem tylko mama widzi ją w różowej tutu. Tańczy w deszczu, uśmiechnięta. W szkole mimo że nie ma kiedy tańczyć zakłada swoja tutu i już jest wesoła! Ona kocha być baletnicą. Jej marzeniem jest tańczyć w balecie!

Nie każdy jednak to ma. Sąsiad codziennie chodzi w garniturze do pracy, a Lulu widzi jednak coś więcej. Widzi piękna, czerwoną gitarę i mnóstwo dźwięków! Pani sklepikarka marzy by hodować róże. Dziewczynka widzi jednak wianek w róż w jej włosach i zapach kwiatów. 

Jednak jest ktoś, kto nie udaje. Nie jest kimś innym niż chce być. On jest sobą! Spotkała do Lulu na placu zabaw. Siedział na ławce, spoglądał co chwilę w dal. Lulu podchodzi do niego, pyta co robi. A on jej zdradza tajemnicę życia. A jaka ona jest?


Bądź sobą!


Piękna książka, z pięknym przesłaniem. A do tego przepiękne ilustracje i zdjęcia. Całość tworzy coś wyjątkowego. Marzenia nie mogą leżeć zamknięte w szufladzie, one maja być realne, dawać nam szczęście i radość. Bądźmy sobą.

Autor: Aneta Ryfczyńska
Ilustracje: Daria Dróżdż

"Lulu" wyszła spod skrzydeł Wydawnictwa Co Ja Na To.Spodobają Ci się również:

1 opinii

  1. Aleksandra Greszczeszyn19 maj 2016, 08:59:00

    Bardzo ciekawa książeczka. I nieznane mi wydawnictwo. Trzeba to nadrobić :).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>