Dlaczego żyrafa ma długą szyję? - Tydzień z książką

Napisała - środa, maja 18, 2016

Na świecie żyją różne zwierzęta. Na krótkich i długich nogach, z długim dziobem i krótkim, z krótkimi szyjkami ale i z bardzo długimi. Właśnie, dlaczego żyrafa ma taką długą szyję? Zaraz chyba rozwikłam tę zagadkę.


"Dlaczego żyrafa ma długą szyję" to książka o powstaniu świata okiem Ojca Leona, autora książki. Skupił się tu jednak na zwierzętach, które żyją na naszej planecie. 

Powstawanie świata porównuje do budowy domu. Zaczyna się od fundamentów, poprzez ściany, dach i okna. Pan Bóg tak właśnie tworzył świat. Gdy wszystko było gotowe, zajął się wypełnianiem jej roślinami i zwierzętami. Każde z nich jest inne, ma inne oczy i spojrzenie.

Wielbłąd na przykład patrzy na nas pogardliwie, pies natomiast zmienia spojrzenie w zależności od nastroju. Kocie oczy nic nie mówią. A żyrafa? Ona ma piękne rzęsy, długą szyję. Jednak dlaczego jest taka długa?

Pan Bóg bywa dowcipny, jak pisze Ojciec Leon. Może dawno temu, by sięgnąć co lepszego z koron drzew żyrafa musiała się wyciągnąć wysoko w górę? A potem dalej i dalej bo co niżej to już zjadła?

A kruki, czarne wielkie ptaki. Same narzędzia umieją robić, a papugi? Świnki? Słonie? Zebry? Co z nich niezwykłego? Każde z nich jest wyjątkowe i piękne, tak samo jak tytułowa żyrafa.

Jest to ciekawa książeczka napisana w ciekawy sposób, żartobliwy. Jednak dla osób, które nie wierzą w Boga może nie przypaść do gustu, gdyż jest napisana przez zakonnika i mówi o Bogu. 

Książka jest w twardej oprawie, format kwadratowy i ładne ilustracje. Możecie ja kupić w Wydawnictwie Esprit, które ją wydało, w cenie regularnej 24,90 zł. 

Autor: Ojciec Leon Knabit Osb
Ilustracje: Hanna Lebek
Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Ja fanką tej książki bym zapewne nie została ;-) ale Dusi mogłaby się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie książki o zwierzętach mają u nas wzięcie więc ta pewnie również spodobałaby się Tymkowi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Katarzyna Otłowska28 maj 2016, 16:59:00

  Nasza mała fanka zwierząt bardzo ją lubiła - przeczytałyśmy ją kilka razy, gdy wypożyczyłam ją z biblioteki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gośka Budzowsk5 cze 2016, 22:40:00

  Miałyśmy okazje czytać fajna ale Lene nie powaliła na kolana

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>