Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy

Napisała - środa, kwietnia 27, 2016

Kto nie lubi Bolka i Lolka? Przygody braci od lat cieszą się popularnością a dzieci je kochają! Gdy byłam w wieku mojego dziecka uwielbiałam Bolka i Lolka. Teraz mój syn ich uwielbia. A książki z ich przygodami jeszcze bardziej!

Bolek i Lolek. Domowi odkrywcy


W domu mamy wszystkie części "nowych przygód" Bolka i Lolka. Czytane po kilkanaście razy z rzędu, aż gardło odmawiało posłuszeństwa. Chichot spod kołdry rekompensował wszelkie niedogodności. A teraz? Czy też tak jest?

Tym razem przygody chłopców dzieją się w domu i jego sąsiedztwie. Po ostatnim szalonym pościgu ich przygody trochę stały się spokojniejsze. Czy aby na pewno? 

W książce znajduje się 10 rozdziałów/przygód. Każda jest okraszona ilustracjami utrzymanymi w tym samym stylu co w książkach poprzednich. Bolek zawsze w żółtej bluzce, czerwonych spodenkach, Lolek i jego fioletowe spodnie i biała koszulka. Starszy z braci jak zawsze się wywyższa bo jest starszy i może, Lolek się denerwuje bo jest tak zawsze. Czyli po staremu!

Przygoda z Józiem

Chłopcy mieszkają w mieście. W bloku, więc ich otoczenie jest inne niż kolegi mieszkającego na wsi. Zbyszek zaprosił chłopców do siebie. Podekscytowani pojechali do niego, ale okazało się że na wsi jest nudno! Nie ma nic do roboty, do zabawy. Brak internetu, konsoli do gier. Straszne! Zbyszek jednak ma inne zdanie na ten temat. Z pomocą przychodzi mu... bocian! Józio. 

Okazuje się że ptak ich czegoś nauczy. Pewnie że wieś jest fajna, w końcu 30 lat tu mieszkam :D

Zawody

Jedni są dobrzy w piłkę nożną, drudzy w koszykówkę a jeszcze inni w biegach. I właśnie w tych ostatnich Bolek uważał że jest mistrzem! No jak na mistrza przystało musiał koniecznie mieć wypasione buty za kilkaset złoty. Rodzice z wielkim bólem głowy kupili mu potrzebne obuwie. W końcu nie będą dziecku ograniczać potencjalnych wygranych. Ale czy wygrał?

Historia lubi się powtarzać. Tym razem to Lolek ma brać udział w innej dyscyplinie. Również potrzebuje butów... Jak ta historia się zakończyła?

Lemoniada 

Chłopcy potrzebują pieniędzy. Na takie drobne wydatki, na lody itd. Wpadli na pomysł że będą sprzedawać lemoniadę! Świetny pomysł. Przygotowali sobie wszystko co potrzebne, Bolek obmyślił marketing i do dzieła. Jak to zwykle bywa i tu coś poszło nie tak. 

I kolejny raz słyszałam chichot spod kołdry. Tak jest zawsze! To znak że przygody chłopców znów zawładnęły sercem mego dziecka! Co mi pozostaje? Nic innego jak polecić fanom tę książkę. Autorem tych przygód jest Leszek Talko - autor "Dziecka dla odważnych" oraz "Stasia i Nel. Zaginiony klejnot Indii". To gwarantuje świetne pomysły! 

Cena regularna książki to 34,90 zł, szukajcie promocji a na pewno upolujecie ją taniej!
Klikając na logo Wydawnictwa Znak Emotikon, przeniesiecie się na stronę sklepu. 

Spodobają Ci się również:

8 opinii

 1. Lubimy tych dwóch łobuziaków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdaje się, że mamy to na półce u siebie! Tylko jeszcze nie rozpoczęliśmy czytania :) ciekawe czy Laura ich polubi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aleksandra Greszczeszyn28 kwi 2016, 09:17:00

  Posiadamy inną część z tej serii i dzieciaki bardzo ją lubią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bolek i Lolek to nasze ulubione książki na dobranoc. Jeszcze nie mam tej najnowszej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzika Jabłoń30 kwi 2016, 11:00:00

  Chichoty spod kołdry!!! Cudowne :) Pamiętam jak się czytało z latarką od kołdrą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajni chłopcy! :) Mój Adaś czyta już sam i uwielbia Bolka i Lolka, dlatego tm bardziej się cieszymy z nowej części, która śmiało mogę powiedz`ieć dorównuje poprzednim :) Polecam

  OdpowiedzUsuń
 7. Razem z dziećmi uwielbiamy Bolka i Lolka i ich szalone przygody. Bardzo fajna książka z kultowymi już bohaterami!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna! Dużo śmiechu i zabawy :) dzieciaki ich uwielbiają, a to już kolejna część z nimi w naszej domowej kolekcji. Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>