Beki, smarki, pierdy czyli nauka anatomii na wesoło!

Temat poważy bo anatomia. W końcu warto wiedzieć co w naszym ciele "piszczy". Ale czy to musi być sztywna nauka z trudnym słownictwem medycznym? Nie! Oto książka, która wprowadzi lekcję anatomii na wesoło!


Jeśli obrzydza cię pisanie o kupach, smarkach, wosku z uszu, to uprzedzam. Tu jest tego masę!


Ale, jeśli lubisz niestandardowe podejście do tematu, to koniecznie czytaj dalej. Otwieramy książkę i widzimy golasa, który wymiotuje, puszcza bąki, ma wielkie strupy i robi siku. Jaka pierwsza reakcja mojego dziecka? Wielki, dziki śmiech! A potem śmiech i "fuuuuj!!!" Takie książki to on lubi. To nie są zwykłe strony, ale z elementami 3D, wysuwany karteczkami czy innymi bajerami. 

Nie oburza nas to więc idziemy dalej. Coś na topie. Gile, smarki i gluty! Wiemy coś o tym, bo aktualnie walczymy z przeziębieniem. Skąd ta wydzielina? Po co nam służy i czy jest taka konieczna? Wiedza pokazana w prosty sposób, śmieszny i zabawny. Można otwierać okienka, czytać i bawić się poznawaniem działania swojego ciała.

Kolejne strony to czas na poznanie przyczyn twistera w żołądku, który powoduje wymioty i niezbyt pachnące bąki i inne śmierdzące pierdy. Co się dzieje jak zjecie fasolkę albo grochową? No pachnieć to nie będzie! Podobnie jak wiadomo jest z potem. Czy musi tak pachnieć i po co jest nam potrzebny? I tu kolejna porcja świetnych niespodzianek do odkrycia, ciekawych zagadek i nowinek.

Z taką książka nauka to czysta zabawa, gdzie śmiech jest zaraźliwy (ale nie powoduje choroby!). Ogromny plus za pomysł na przedstawienie w taki sposób. A wszelkie zakładki dodają tylko więcej fascynacji i zabawy. Chodźcie z nami bawić się anatomią!Zawsze podziwiam autorów za takie nieszablonowe podejście i pomysł. Mimo małej ilości stron zabawa trwa i trwa. Możecie ją kupić w W. Muza - Beki, smarki, pierdy czyli co się dzieje w moim ciele. Minusem jest cena - 49,90 zł, ale często jest w promocji więc warto śledzić aktualną cenę książki.

Autor : Emma Dodson
Ilustracje : Sarah Dodson
Liczba stron 166 komentarzy: Leave Your Comments

 1. No cena jest ogromna przy tylu stronach. Sam pomysł książki to genialna sprawa, na sam widok już się śmieję hahaha

  OdpowiedzUsuń
 2. Bożena Jędral01 marca, 2016 14:01

  Cena ceną, jednak trzeba przyznać, że nie brakuje w niej zaskakujących elementów, mocy wiedzy i poczucia humoru :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aneta Nagrodkiewicz04 marca, 2016 21:42

  Sabinie się bardzo podoba. Niestety cena wysoka, ale na rynku też straszna posucha jeżeli chodzi o książki popularnonaukowe dla dzieci ... Przynajmniej w dostępie ... Jak w grudniu szukałam w empiku fajnych książek o ciele dla dzieci to nie było nic :( nic ....

  OdpowiedzUsuń
 4. super książeczka, znalazłem ostatnio identyczną tutaj: https://pandastyle.pl/dzieci/ksiazki

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejku. Zaczynam rozumieć współczesne poczucie humoru gdy najweselszym fragmentem występy kabaretowego jest głośne pierdnięcie. Mocne beknięcie i zwymiotowanie na scenę.

  Czy nie uważacie że jest to żenujące? Kiedyś o tych sprawach mamusia kochana mówiła dzieciom podkreślając że to są wstydliwe i intymne sprawy. Tego wymagała kultura, bon ton, ect. A teraz?
  W ciele dzieje się wiele fantastyczniejszych rzeczy niż pierdy i smarki. Czy potrzeba dzieciom pokazywać jak się robi za przeproszeniem gów*o?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie uważam, że taka książka to gów*o. To jest nauka własnego ciała na wesoło. Nikt nie każe puszczać bąków czy bekać i śmiać się z tego. Ale jaka tego jest przyczyna? O tym właśnie jest ta książka.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)