Kraina Lodu czyli geografia w DnW #3

Napisała - poniedziałek, stycznia 25, 2016

Raz w miesiącu prowadzę zajęcia w szkole podstawowej. Co miesiąc inny temat. Styczeń to geografia. Czego dotyczył ten warsztat?

kraina lodu szkolne przedstawienie

Od razu słówko wyjaśnienia. Ze względu na małą ilość dni szkolnych w styczniu połączyłyśmy warsztat geograficzny wraz ze szkolną choinką, której motyw przewodni to bajka "Kraina lodu". 

Wspólnie z dziećmi przygotowałyśmy przedstawienie na podstawie powyższej bajki. Stworzony został scenariusz, rozplanowane zostały role a także osoby odpowiedzialne za dekoracje. Dzieci "Krainę lodu" znały, piosenki również więc wszystko szło jak najlepiej. 

POBIERZ SCENARIUSZ

Adaś wraz z koleżanką byli odpowiedzialni za dekoracje. Zima, choinki i te sprawy. 

Na potrzeby przedstawienia i warsztatu stworzyliśmy w domu kilka choinek różnej wielkości z grubej tektury. Dorobiliśmy nogi, by mogły stać. Z jednej strony zostały pomalowane na zielono, z drugiej zaś na biało. Śnieżynkami zostały ozdobione i klejem z brokatem. Powstały również choinki ozdobione paskami bibuły.

Scenografia przygotowana czas zacząć przedstawienie!


Kilka kadrów z backstageA już teraz bohaterowie w pełnej krasie!
A teraz nasze perełki podczas występu! Nie tylko ja byłam z nich dumna.Tym akcentem kończymy nasz szkolny warsztat. Za miesiąc bawić się będziemy matematyką. Będzie super! A co przygotowały inne dziewczyny?

Wokół Dzieci Słowo Mamy Ed Montessori Karolowa Mama Kre Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy my się trzy Biesy dwa Duśkowy Świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu LIttle bit life Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana On Ona i dzieciaki Mama w biegu Zakręcony Belfer Świnki 3 Uszywki Zuzinkowej mamy Mama na pełen etat Mama Trójki Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga Mamuśka24 Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Nasza szkoła domowa Panna Swawolna Odkrywcy wiedzy Z motylem na dłoni Nasz przygoda diy Zabawy z Archimedesem Schwytane chwile Pomysłowe smyki My home and heart Gagatki 3 Dziecko na warsztat

Spodobają Ci się również:

13 opinii

 1. słodkie są takie przedstawienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Krystyna Nowinkowska25 sty 2016, 14:41:00

  Jako nauczyciel od dawna sledze projekt Dziecko na Warsztat i niestety stwierdzam ze dramatycznie spada jego poziom. Dzisiejsza prezentacja przeszla sama siebie, pod szyldem .kreatywnosc widnieje zwykly kicz. Moze to i ladne, ale z geografia nie ma nic wspolnego! I dziwic sie potem ze polska edukacja schodzi na psy przy tak genialnych projektach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ocenia Pani poziom po moich warsztatach czy po wszystkich, które się pojawiają?
  Na szczęście że jest Pani i na pewno zajęcia są ciekawe i bardzo edukacyjne :)
  Po co się męczyć czytając takie wpisy, nie lepiej je ominąć?
  Jeszcze mam dla Pani propozycję, od września rusza kolejna edycja - proszę się zapisać i pokazać ten świetny poziom. Wszyscy na tym skorzystają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Magdalena - MojeTwoje.com.pl25 sty 2016, 22:49:00

  Gratuluje pomysłów. Wspaniale tak przybliżać dzieciom teatr. Może jest wśród nich przyszły artysta. Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Laurusiowy zawrot glowy26 sty 2016, 06:55:00

  Całkiem coś innego, może nie typowo geografia jaka każdy ma na myśli mapy, podróże. Jak dla mnie pasuje na warsztat idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgodze sie z Pania Krystyna, ze nie jest to typowy geograficzny warsztat. Nie zmienia to faktu, ze bardzo lubie czytac o Twoich warsztatach. Swietne przedstawienie! Bardzo czesto nauczyciele nie przykladaja sie do tego za co w koncu sie im placi! Ty przygotowujesz zajecia dla dzieci z wlasnej woli. Robisz to z pasji, a nie z przymusu. Naleza Ci sie za to wielkie brawa! Malo komu by sie chcialo poswiecac czas. Czekam na warsztaty matematyczne! Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać że była super zabawa a do tego wszystko tak świetnie dopracowane gratuluje/

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawa dla małch Aktorów :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. bravo dla młodych aktorów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest śnieg, duuużo śniegu więc element geograficzny odhaczony, a przedstawienie wyszło bardzo uroczo :D No i mam klops bo po puszczeniu filmu młodzież suszy mi głowę, żeby w nieskończoność puszczać piosenkę o lepieniu bałwana ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pani Krystyno! Kreatywnym Okiem nie jest lekturą obowiązkową! Czekamy na Pani odkrywczego bloga lub chociaż autorski scenariusz:) chętnie przeczytam!
  Ilonka nie przejmuj sie Panią...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale to musiało być piękne! Ja bym chyba ryczała całe przedstawienie ze wzruszenia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)