Tradycje szkolne w Dziecku na Warsztat

Napisała - poniedziałek, grudnia 21, 2015

Tradycje to kolejny temat w projekcie Dziecko na warsztat. Warsztat szkolny odbył się już w dzień Mikołajek szkolnych. A o czym była mowa?

Dzieci prędzej wiedziały co będziemy robić. Czyli dekorowanie pierniczków! Co roku w domu również pieczemy pierniki i dekorujemy je lukrem, posypkami i pisakami. Teraz przyszła pora kolej na wspólne pierniczenie w szkole.

Wychowawczyni dzieci przyniosła całe mnóstwo pachnących ciasteczek, ja doniosłam jeszcze z domu, więc mieliśmy masę pracy. Dzieci z ochotą zabrały się do pracy. Co chwilę powstawały nowe, piękne ozdobione ciasteczka. A w tle leciały z płyty kolędy, a dzieci zaczęły je śpiewać. Zrobiła się piękna, świąteczna atmosfera! 

Pierniki mają swoją historię powstania w Toruniu. Prędzej mieliśmy również zajęcia o toruńskich piernikach. W czasie gdy my dekorowaliśmy pierniki, pozostałe klasy miały zupełnie inne zadania, które później pokazywali przed całą szkołą.

Tradycją się również że jestem w szkole na warsztatach. :D To już 2 rok, gdy mogłam prowadzić takie zajęcia świąteczne i mam nadzieję że nie ostatnie.


A tak zapakowane pierniczki przeznaczyliśmy na podarki.
Po skończonej pracy mieliśmy mikołajki szkolne i masa pyszności gościła na stołach. A tak prezentowały się inne klasy.Zobaczcie sami co dzieci przygotowały. A już jutro wigilia szkolna i wyjątkowe jasełka, które co roku są inne. To kolejna tradycja szkolna.A co przygotowały inne dziewczyny w projekcie?


Wokół Dzieci Słowo Mamy Ed Montessori Karolowa Mama Kre Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy my się trzy Biesy dwa Duśkowy Świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu LIttle bit life Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana On Ona i dzieciaki Mama w biegu Zakręcony Belfer Konfabula Uszywki Zuzinkowej mamy Mama na pełen etat Mama Trójki Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga Mamuśka24 Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Nasza szkoła domowa Panna Swawolna Odkrywcy wiedzy Z motylem na dłoni Nasz przygoda diy Zabawy z Archimedesem Schwytane chwile Pomysłowe smyki My home and heart Gagatki 3 Dziecko na warsztat

Spodobają Ci się również:

2 opinii

  1. Ho, ho, ho! Ile pierników! a jakie kolorowe. Dzieciaki miały pewnie mnóstwo radochy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne pierniczki :)

    Wesołych świąt :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>