Imię dziecka w formie 3D - dekoracja pokoju

Napisała - wtorek, grudnia 15, 2015

Dekoracje do pokoju dziecka muszą być ciekawe, cieszące oko i być niebanalne. W prosty sposób można zrobić takie imię przy pomocy kartonu.

imię dziecka z kartonu

Potrzebujemy:
  • karton
  • klej
  • farba
  • ołówek
  • nożyczki
Na początek narysowałam na kartonie szkic imienia. Wycięłam go. By uzyskać efekt trójwymiaru, przyłożyłam imię na inny karton i wycięłam literę"A" kilka razy. Następnie przyklejałam jedną na drugą. Podobnie zrobiłam z pozostałymi literami, wycinając dla każdej odmienną liczbę kopii do naklejenia.Gdy uznałam że już mam tyle warstw ile chcę przystąpiłam do malowania. Można oczywiście zrobić dużo więcej warstw i efekt będzie jeszcze lepszy!

Do malowania użyłam akrylowej farby do drewna. Po nałożeniu 2 warstw przystąpiłam do dekorowania. Wizja była inna i efekt końcowy również. Niebieska farba to zwykła plakatówka, która nie chce trzymać się akrylówki po której się ślizga. Błysku dodałam pociągnięciem brokatu. 

Z tyłu imienia przykleiłam kawałki kartonu. Lepiej będzie się trzymać, jeśli z paska kartonu zrobicie trójkąt i jeden jego bok przykleicie do imienia. Takie trójkąty trzeba zrobić 2 by równo napis był podtrzymywany. A oto już efekt końcowy.Teraz zdobi biurko a jak zrobi się miejsce na półce napis postanie nawet tam. Co sądzicie o takim napisie? 


Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>