Kalendarz adwentowy - choinka w wersji XXL

Napisała - piątek, listopada 27, 2015

Za kilka dni zaczyna się adwent. Czas oczekiwania na Jezusa. W tym roku po raz pierwszy zrobiłam kalendarz adwentowy. Oto i on.

kalendarz adwentowy

Do zrobienia go użyłam:
 • duży brystol
 • kreatywne pianki
 • klej
 • nożyczki
 • ołówek
 • filc kolorowy
 • białe kartki techniczne
 • szablon do zrobienia pudełek na zadania
 • rolka z ręcznika papierowego
 • brązowa bibuła
 • taśma dwustronna
Zrobiłam szablon do chowania zagadek. Inspiracją był jeden z zagranicznych blogów. 24 skserowane szablony na kartkach z bloku technicznego wycięłam, posklejałam i ułożyłam jak miały być. 

Z szablonem wcale nie jest tak prosto. Chciałam by otwierana część była wkładana do środka i mały problem był z wkładaniem, ale wyrobiło się i działa lepiej. 

Z kolorowej pianki wycięłam kółka. Zrobiłam to przy pomocy nakrętki od soku. Ze ścinek zrobiłam "zawieszki" do kółek-bombek. Na każdej bombce zrobiłam numerek. 

Trójkąty ułożyłam w choinkę, przykleiłam na brystol a na nie kółeczka--bombki i ich zawieszki. pamiętając o otwieranej stronie. Na środku został otwór, gdyż inaczej by nie pasowały okienka, ale zrobię tak coś drobnego.

Z paseczków filcu powstały otwieranka-klameczki, gdy się pociągnie za nie, pudełeczko się otworzy. Za pomocą taśmy dwustronnej przykleiłam paseczki po bokach otwieranej części. Wybrałam różne kolory, by nie było monotonnie.

Rurkę od ręcznika papierowego posmarowałam klejem i obkleiłam brązową bibułą. Powstała noga choinki. A na górze z żółtej pianki powstała gwiazda.

Brakuje tylko zadań i drobiazgów. Nad zadaniami nadal myślę. Część zadań mam, część się klaruje. Adaś już zaczyna trening i maluje szopkę z maleńkim Jezuskiem.

Trzymajcie kciuki by wszystkie zadania były wypełnione z wielką radością i sumiennością! Szablon do pobrania - Szablon Trójkąt
Spodobają Ci się również:

10 opinii

 1. świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczna choinka i piękny kalendarz - brawo!!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny! Szkoda, że moje dziecię jeszcze za młode i nie rozumie idei kalendarza adwentowego. Chociaż z drugiej strony mogłabym mu taki zrobić w ramach zabawy i pochować w nim jakieś małe skarby do odnalezienia. Super pomysł, dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny kalendarz, a kiedy renifery? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ania Korzeniecka-Klisz27 lis 2015, 17:24:00

  super wyszło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny :)
  My w tym roku też postanowiliśmy nie kupować tylko zrobić( ja robiłam :)) kalendarz adwentowy. Dziecko zachwycone! Radość przeogromna. Przyznam.. nie spodziewałam się, że samemu sklejone i ozdobione pudełeczka mogą przynieść tyle radości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale jestem ciekawa co jest w środku :D

  OdpowiedzUsuń
 8. A ją znowu nie zrobiłam ... Może za rok

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)