Grafika inna niż wszystkie - Mamarak - Gościnna Sobota

Napisała - sobota, listopada 21, 2015

Grafika, którą chciałam Wam dzisiaj zaprezentować będzie wyjątkowa wcale nie dlatego, że przygotowałam ją dla Was w formie pliku do pobrania i wydruku. Będzie ona inna niż wszystkie, ponieważ to Wy i Wasze dzieci nadacie jej tego wyjątkowego charakteru. Wydrukowaną grafikę będziecie musieli samodzielnie wykończyć. Możecie skorzystać z moich podpowiedzi albo puścić wodze fantazji i zrobić to według własnego pomysłu – do czego Was serdecznie zachęcam.

grafika


W rezultacie każdy z Was otrzyma dzieło unikatowe, które posłuży Wam jako ozdoba dziecięcego pokoju, historyjka obrazkowa do wspólnego opowiadania, zabawa sensoryczna lub edukacyjna, i w każdy inny sposób jaki tylko przyjedzie Wam do głowy.

Co będzie nam potrzebne?

1. Grafiki i wydruki (pliki do pobrania na dole).
2. Nożyczki, nożyk introligatorski, klej, taśma klejąca.
3. Różnokolorowe wstążeczki lub blok papierów kolorowych.
4. Różnokolorowe guziki i/lub wszystko inne co przyjdzie nam do głowy.

Grafika o zabarwieniu motoryzacyjnym

Tak naprawdę to mam dla Was trzy grafiki. Każda opowiada o czymś innym, ale wszystkie łączy ten sam temat. Pociągi, samochody, transport szeroko rozumiany i najważniejsze - koła. Koła to największa miłość mojego prawie-dwulatka. Uwielbia je do tego stopnia, że tylko czekam, aż miejscowa policja zacznie nas podejrzewać o kradzieże kołpaków. Myślę, że nie jest w swojej fascynacji odosobniony i mam nadzieję, że Wasze dzieci również taka tematyka zainteresuje :)

Wykonanie według naszych wskazówek.

Drukujemy grafiki na grubszym papierze. Najlepiej wykorzystać kartki bloku technicznego. Ja upodobałam sobie te niepowlekane i niebielone – wyglądające jak papier z recyklingu.

Grafika nr 1 – historyjka obrazkowa

1. Nacinamy nożykiem introligatorskim wszystkie szare pionowe linie.


2. Komponujemy i wplatamy wstążki. Mój syn jest jeszcze za młody na samodzielne wplatanie wstążek, ale dla starszych dzieci to doskonałe ćwiczenie manualne. Można też wykorzystać paski wycięte z bloku papierów kolorowych. Przedszkolaki i dzieci szkolne same mogą ozdobić je szlaczkami.


3. Docinamy wstążeczki i podklejamy je od tyłu taśmą.


Pierwsza grafika gotowa do powieszenia nad łóżeczkiem. U nas będzie pełnić funkcje historyjki nasennej. Zaprojektowałam ją w taki sposób, aby nie znudziła nam się za szybko i z czasem posłuży nam też jako pomoc do nauki liczenia. Dla starszych dzieci dodatkowo zamieszczam plik w wersji do samodzielnego pokolorowania.Grafika nr 2 – lokomotywa i wagoniki

1. Nacinamy linie i wplatamy wstążki tak jak poprzednio.


2. Guziki segregujemy kolorami i przyklejamy na wagoniki.


Kolejna ozdoba ściany gotowa. Dodatkowy wydruk posłuży Wam do aktywnej zabawy w segregowanie kolorów. Oprócz guzików możemy też wykorzystać kolorowe spinacze biurowe, kształty wycięte z filcu, pomalowane ziarenka fasoli i wiele innych. To też fantastyczna zabawa sensoryczna i sprawnościowa dla małych rączek - im większa różnorodność materiałów tym lepiej!Grafika nr 3 – Gdzie się podziały koła?!


1. Dopasowujemy guziki wielkościami i przyklejamy.


Teoretycznie jedną wersję chciałam powiesić na ścianie, ale moje dziecię nie chce się z żadną rozstać ;) Tej mamy już kilka wersji. W pozostałych dorysowaliśmy koła samodzielnie i przymierzamy do pojazdów wszystko co okrągłe. To doskonałe ćwiczenia dla każdego przedszkolaka! :)Do dzieła!
Nasze grafiki już wiszą (przynajmniej dwie). Teraz kolej na Wasze. Wymyślajcie sami własne pomysły na ich ozdobienie, a najlepiej zapytajcie swoje dzieci o zdanie, one zawsze potrafią zadziwić nas kreatywnością! Tak sobie myślę, że gotową grafikę można też oprawić w ramkę i podarować noworodkowi z okazji narodzin, a nawet bez okazji, jako wyraz siostrzano-braterskiej miłości :)Jeżeli spodobały Wam się nasze pomysły i macie ochotę na więcej, zapraszam na naszego bloga . A jeśli ciekawi Was, co to za zwierzaki wiszą obok naszej historyjki obrazkowej, to od razu odsyłam Was tutaj .

Kreatywnej zabawy!

A tu, pliki do pobrania:


Jeszcze miesiąc temu nie miałam pojęcia, że w blogosferze znajdę kogoś tak wyjątkowego jak Ilona. Wystarczył jeden mail i nim się obejrzałam, już planowałam gościnny wpis – To tak można? –pomyślałam, bo jestem w tym nowa. Ilona udowadnia mi, że można być otwartym na innych blogerów, nawet jeśli jedyną korzyścią jaką się z tego czerpie, jest satysfakcja z własnej postawy i wymiana pomysłów. A może to właśnie jest AŻ?:) Bardzo się cieszę, że tu trafiłam, bo blog Kreatywnym Okiem oprócz Ilony tworzą też jej czytelnicy - i to Wasz aktywny udział potwierdza, że jest to miejsce wyjątkowe :)

Dziękuję za możliwość publikacji i podzielenia się swoimi pomysłami.

Mamarak

Spodobają Ci się również:

13 opinii

 1. greeneyekitty2221 lis 2015, 08:42:00

  rewelacja..dzięki :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja dziękuję :) Udanej zabawy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajne! Właśnie szukam jakiś plakatów do powieszenia w mojej pracy ;o)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świat według Lilii21 lis 2015, 17:26:00

  Świetne! Podkradnę pomysł. Nadia będzie zachwycona.
  http://swiatwedluglilii.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci nie mam, ale chętnie sama się nim na chwile stanę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ON ONA I DZIECIAKI21 lis 2015, 20:18:00

  Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ mnie ten komentarz ucieszył! Bądźmy bardziej jak dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny sposób na kreatywne zajęcie malucha!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mega :) Nigdy na to bym nie wpadła. Nam znudził się gotowe/modne/drogie grafiki dlatego Tola przejęła ramki i umieszcza tam swoje prace ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. mama-pelen-etat.blogspot.com23 lis 2015, 00:33:00

  Wygląda ekstra! Bardzo kreatywne ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Powiedzieć, że świetne, to za mało. To jest fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję pomysłu i kreatywności! Jestem zachwycona i ten wpis potwierdza, że wyobraźnia nie zna granic!:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Plakat z kołami rewelacyjny! Spróbujemy z guzikami i kredkami.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)