Aniołek z tektury na choinkę

Napisała - poniedziałek, listopada 23, 2015

Za miesiąc święta, więc czas powoli przygotowywać ozdoby i dekoracje z dziećmi. Z dostępnych w domu rzeczy łatwo można zrobić np aniołka! Nawet maluchy z odrobina pomocy dadzą radę. Gotowi?

aniołek z tektury

Na początek co będzie potrzebne:
 • karton
 • ołówek
 • nożyczki 
 • kartka 
 • klej, taśma dwustronna
 • drucik kreatywny
 • ozdoby do dekoracji - piórka, cienki filc, chusteczka higieniczna, itp
Na kartonie narysowałam anioła. Tak jak miał wyglądać. Wycięłam go. Osobno ciało i głowę i osobno skrzydła. Następnie skrzydła przy pomocy kleju przykleiłam skrzydła pod ciałkiem. Z tyłu głowy za pomocą taśmy dwustronnej przykleiłam drucik kreatywny. A jego górę uformowałam na aureolę aniołka. Na skrzydła przykleiłam piórka - nie miałam białych więc są żółte. 

Ciało wykleiłam pomiętą chusteczką higieniczną ( jedna warstwa chusteczki). Rączki z kawałków kartonika. Na nie przykleiłam drewnianą gwiazdkę. A włosy powstały z cienkiego filcu. 

2 paseczki porozcinałam na 3 części, zostawiając około  8 mm bez rozcięcia - z reszty zaplotłam warkoczyki, a końce obkleiłam taśmą dwustronną i przykleiłam do twarzy. 

Ołówkiem dorysowałam oczka i buzię. Teraz wystarczy dokleić zawieszkę i ozdoba gotowa! Tak jak pisałam na początku. Dzieci będą miały masę frajdy tworząc takie aniołki. Może całą girlandę anielską  zrobicie? To dopiero pierwsza tego typu ozdoba! Zaglądajcie na bloga, a znajdziecie więcej takich zabaw.

Jeśli podoba Wam się ten pomysł, podzielcie się nim, klikając poniżej znaczek Facebooka lub Google plus. 

Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Cudny ten Twój Aniołek :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa z takim aniołkiem musi być.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny:) Namówię w weekend Tymka i zrobimy kilka na choinkę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)