Fantastyczne gry logiczne! Xplore Team

Napisała - niedziela, października 18, 2015

Dzieci lubią czasem pogłówkować nad ciekawymi zadaniami, które wymagają od nich rozruszania szarych komórek. Zmusza ich do spostrzegawczości, rozwijania wyobraźni i radości z rozwiązywania kolejnych zadań. Czy "Fantastyczne gry logiczne" Xplore Team spełniły oczekiwania i są na prawdę fantastyczne? 

xplore team zagadki logiczne
Jest to zbiór 60 kart z zabawami logicznymi dla dzieci w wieku 6-7 lat. Zadania są tak skonstruowane że na prawdę trzeba pomyśleć by rozwiązać zagadkę. Poziom zadań jest bardzo zróżnicowany. Są zadania bardzo łatwe, ale również takie, z którymi mieliśmy nie lada problem!

Znajdziecie tu zadania matematyczne, a także coś z czytania i pisania, zadania na spostrzegawczość, a nawet na pracę z mapą. Rozwijają różne talenty dziecka.

Mimo że karty są cienkie są wykonane solidnie. Nie wielki format pozwala brać gry nawet na pobliskie wycieczki. Nie zajmują dużo miejsca i mogą być świetnym sposobem na dłuższą podróż autem czy pociągiem. 

A jak wyglądają w praktyce? 

Adaś najbardziej lubi zadania matematyczne, a także na spostrzegawczość, gdzie musi znaleźć X różnic między obrazkami czy obrazek bez pary. Krzyżówki, rebusy również cieszą się większym zainteresowaniem niż zwykłe pisanie. Bo kto lubi pisać? ;) Jednak forma nauki przez zabawę jest genialna. Pozwala rozwijać się dziecku, a także świetnie bawić. Mimo że część zadań jest trudniejsza i tymczasowo są one zbyt trudne dla mojego dziecka, to przyjdzie czas, że i one okażą się proste!
Podsumowując nasze zabawy muszę stwierdzić, że tytuł zagadek jest adekwatny do zadań w nim zawartych. Bardzo kolorowe, zróżnicowane, z różnych dziedzin zapewniają rozrywkę przez długi czas. Gdy rozwiąże się jedna zagadkę, od razu sięga się po kolejne! Strasznie wciąga!

Xplore Team to nie tylko zagadki dla 6-7 latków. Mają szeroką gamę różnych quizów również dla starszych dzieci. Zobaczcie koniecznie co oferują. Wejdźcie na stronę Xplore Team i poszukajcie czegoś dla siebie. Nam na pewno posłużą jeszcze długi czas.

Co ważne! Nie ma tutaj przemocy, agresywnych ilustracji, ale za to cała masa fantastycznych gier i zabaw! 
Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>