Gra planszowa stworzona przez dziecko

Napisała - wtorek, września 22, 2015

Uwielbiamy gry planszowe. Na rynku są dostępne różne super, pięknie wykonane gry. Jednak to nie wszystko. Czasem proste rozwiązania są równie ciekawe. Tak było tym razem, gdy Adaś po szkole, pełen entuzjazmu wziął kartkę i zaczął tworzyć swoją własną grę!

gra planszowa zrobiona przez dziecko
Adaś lubi tworzyć własne gry, rebusy czy tym podobne zabawy. Od jakiegoś czasu jest fanem Lego Ninjago i na podstawie bajki narysował zakręconą grę. Potrzebne były pionki i kostka do gry.

Pola z X nakazywały cofnąć się o 3 lub 10 pół w tył. Pola z "ptaszkami" pozwalały przesunąć pionek kilka pól do przodu. Na planszy pojawiły się również 2 ludziki. Jeden dobry drugi, który pomaga, drugi zaś z mieczem w ręku pilnuje przejścia. Trzeba było odpowiedzieć na pytanie związane z grą by móc przejść dalej. Gdy odpowiedź okazała się zła, trzeba było pionek cofnąć w tył. By gra nie skończyła się za szybko pojawiły się pętle. Zabawa na całego mimo że narysowana tylko ołówkiem. Ważne jednak, że stworzył ją samodzielnie, wymyślając zasady, pytania i sprawiając że wspólnie w ciekawy sposób spędziliśmy czas.

A przed grą zrobił dla mnie test! Musiałam rozwiązywać zadania matematyczne a także kolorować ilustracje. 

1 zadaniem było pokolorowania 9 piłek oraz 3 piłek w drugim zbiorze. Kolejne zadanie to dodawanie i odejmowanie. Ostatnim zadaniem było pokolorowanie drzewka, żyrafy oraz jamnika. 


Jestem nadal bardzo dumna z jego pracy, jaką włożył w wykonanie gry i testu dla mnie. Sam, z własnej woli i z ogromem pomysłów stworzył ciekawą zabawę. 

Wasze dzieci też lubią robić swoje własne gry i zagadki? Pochwalcie się dziełami swoich dzieciaków!

Spodobają Ci się również:

5 opinii

 1. Mordoklejka Ewelina23 wrz 2015, 10:21:00

  Mój syn jeszcze nie tworzy swoich gier, ale pamiętam jak byłam dzieckiem też sama robiłam gry - pamiętam grę w sklep, gdzie na osobnych kartonikach malowałam różne produkty... nie pamiętam już dokładnie reguł, ale lubiłam ją tworzyć, powiększać i grać w nią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. greeneyekitty2223 wrz 2015, 10:40:00

  fajniutkie...uwielbiam takie ręczne prace..my mamy taką ręcznie namalowana ulicę do zabawy samochodami

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow niezła gra i jaki talent twórczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Merino Dzieciaki30 paź 2015, 18:37:00

  Wow super! Mój synek jak na razie jest na etapie rysowania obrazków, które muszę odgadywać :) Pozdrowienia od www.merinodzieciaki.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)