Warsztaty Savoir-vivre dla dzieci!

Napisała - piątek, sierpnia 07, 2015

Czy wiecie czym jest "Savoir-vivre "? Na czym to polega i czy dzieci powinny znać te zasady również? Nadarza się okazja by się co nie co dowiedzieć "z czym to się je" a do tego jest to oferta skierowana do dzieci! 


zabawy, dobre wychowanieSavoir-vivre - ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.
Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, vivre znaczy żyć. Stąd savoir-vivreprzetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą splot słów, który można rozumieć przede wszystkim, jako znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, a interpretując je, także jako umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. (źródło: Wikipedia)

Tak więc znając zasady ogłady, dobrego wychowania jesteśmy postrzegani jako kulturalni, eleganccy i ciekawi ludzie. Również chcemy by tak postrzegane były nasze dzieci, prawda? Macie więc okazję by w profesjonalny, ale zarazem ciekawy i zabawny sposób zapoznać dzieci z dobrymi manierami.

A za całą akcją stoją dwie dziewczyny.

Ania, która prowadzi Szkołę Wdzięku  Perfection is Mine oraz Martę z Rodziny na piątkę. Wspólnymi siłami próbują przeprowadzić zajęcia z savoir-vivre dla dzieci w Warszawie. Właśnie trwają zapisy i już 22 sierpnia odbędzie się pierwsze spotkanie. Koszt za jedną osobę wynosi 59 zł a cały warsztat trwać będzie 2 godziny. 

Coś czuję że będzie niezła zabawa!  Gdy spotkania okażą się świetnym pomysłem ( a wiem że tak będzie!) dziewczyny wyruszą do szkół. Gorąco zapraszam w imieniu organizatorek. Gdybyście potrzebowali więcej informacji zapraszam na profile Ani i Marty na Facebooku.


Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>