Tabliczki na miłe wiadomości

Napisała - poniedziałek, sierpnia 17, 2015

tabliczki, płyta hdf, farba tablicowa

Czasem mały gest może sprawić wielką radość bliskiej osobie. Może to być kanapka z ulubionym przysmakiem, mały liścik za szybą auta. A ja wpadłam na pomysł by zrobić tabliczki na miłe wiadomości. Wykorzystałam kawałki płyty HDF, które zostały mi od mebli i farbę tablicową. A oto efekt.

Wykonanie jest banalnie proste. Każdy sobie z tym poradzi. Miałam akurat takie dopasowane kawałki, więc nie musiałam ciąć. Można pewnie kupić podobne w sklepach budowlanych.


Potrzebne rzeczy:

 • tabliczki z płyty HDF lub podobne
 • farba tablicowa
 • papier ścierny
 • wałek/pędzel
 • sznurek
 • wiertarka


Wymierzyłam gdzie maja być otworki i przy pomocy wkrętarki akumulatorowej wywierciłam otwory.


Każdą z nich przetarłam papierem ściernym by je zmatowić by farba lepiej się trzymała. Oczyściłam z pyłu i kurzu. Przy pomocy wałeczka pomalowałam tabliczki i zostawiłam do wyschnięcia.


Po 2-3 godzinach nałożyłam kolejną warstwę. Trzecią nałożyłam na drugi dzień. Wystarczyłyby 2, jednak za szybko nałożyłam drugą warstwę i zaczęło się mazać. Więc nie warto się spieszyć. Gdy były już zupełnie suche przy pomocy sznurka jutowego połączyłam tabliczki.
Teraz można zawiesić i napisać miłą wiadomość dla bliskich.Spodobają Ci się również:

2 opinii

 1. Również robię takie cudeńka sama.. Bardzo podoba mi sie efekt po pomalowaniu farbką tablicową , chociaż niestety ona do najtańszych nie należy
  Pozdrawiam
  Zapraszam do mnie : http://snowarskakarolina.blogspot.com/
  PS: Obserwuję i liczę na rewanż

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>