O jak odcisk palca! - Kwadratowe Koło #2

Napisała - czwartek, sierpnia 13, 2015

drzewo odciski palców

Kwadratowe Koło i literka "O". Drugi tydzień zabawy. Ostatnim razem było Koło Fortuny, tym razem odciski. Oczywiście nie takie na stopach! Oj zgrywuski :D Wiadomo że odciski palców, co nie? Kilka chwil przygotowań i zabawa trwa!Poszperałam w sieci i zobaczyłam cudne obrazki z odcisków palców. Adaś do malowania palcami nie chętnie podchodzi, ale odciski to co innego. Przygotowałam farby, miseczkę z wodą, ręcznik papierowy i zaczynamy. 

Kilka kartek złożyłam na pół, by otrzymać mini-książeczkę. Jak książka to i Okładka. Palce maczamy w farbie i następnie odciskamy na kartce. 
Odłożyliśmy by wyschło i zabraliśmy się za kolejną stronę. Padło na zwierzęta. I kolejny raz maczamy paluszki w farbie i odciskamy. Domyślacie się co to za zwierzaczki będą? Na razie same odciski, a potem... To za chwilę. Kolejna strona została zdominowana przez kosmitów! Duże i małe kosmiciątka! Ratuj się kto może!


Kolejna strona należy do ludzików. Tym razem odwrotna kolejność, najpierw Adaś narysował szczegóły, a dopiero potem odciskał paluszki.

odcisk palca, zabawa,

odcisk palca
Rety rety! Czas odpocząć i się umyć. O! Opona
I pływamy w oponie. Znów na "O", a w między czasie Odkrycie! W wodzie znaleźliśmy kawałki kości i różne patyki. A na koniec Opalanie było. 


A przy Opalaniu Obłoczki oglądaliśmy. Wszędzie Oooo!! Gdy wróciliśmy do domu skończyliśmy zwierzątka. Ołówkiem dorysowaliśmy szczegóły.


Takie O u nas zagościło. A co u dziewczyn? Wpadajcie zobaczyć!

kwadratowe kołokwadratowe koło

Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Opona... wow... kiedyś to się tak pływało... albo huśtało na takiej...
  A co do paluszkowych odcisków to najbardziej podobają mi się zwierzątka i ludziki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. super pomysl na zabawe :) musimy sprobowac :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Daje Wam "O z plusem" za te pooOOoomysły. Szczególnie urzekła mnie kąpiel w oponie, w stawie. Jednak zasługujecie na"O z koroną i uśmiechem" ;) Jednym słowem wzorowoooo...

  OdpowiedzUsuń
 4. Odjazdowoooo....ileż tu "O", aż mi się w głowie zakręciłoooo ;) Książeczka odciskowa rewelacja i oczywiście zasłużony odpoczynek. Super (y)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)