Dekoracyjne świeczniki z gipsu

Napisała - sobota, lipca 25, 2015

świecznik z gipsu

Każdy pokój potrzebuje dekoracji by wyglądać przytulnie i miło. Takim dodatkiem mogą mi mini-świeczniki zrobione z gipsu. W środku mała świeczka zapachowa i nastrój zupełnie inny. Wykonanie jest banalnie proste!

Wystarczy gips szpachlowy, trochę wody i silikonowe foremki do babeczek. No i świeczka zapachowa!

Gips rozrobiłam z wodą, tak by był bardzo gęsty. Do każdej foremki nakładałam masy gipsowej do połowy foremki. Następnie wzięłam świeczkę i wcisnęłam w masę aż góra świeczki zrównała się z masą. Wilgotnym palcem wyrównałam brzegi i odstawiłam od wyschnięcia. 

Po wyschnięciu wyjęłam świeczniki a foremek, przetarłam ręcznikiem papierowym a następnie próbowałam wyjąć świeczki. Nie wyszło. Lepiej przed włożeniem świeczki do wosku, wyjąć z metalowej foremki świeczkę i samą foremkę wcisnąć w masę. A będziemy wymieniać tylko kolorowe i zapachowe wkłady. Formy pomalowałam na biało, a następnie od dołu przetarłam czerwoną farbą by pasowało do pokoju. Teraz krok po kroku w formie zdjęć jak powstały mini-świeczniki.

Podczas próby wyjęcia całych świeczek, gips popękał. Zostały mi 2 świeczki w całości, a oto one już po malowaniu.Spodobają Ci się również:

4 opinii

 1. Super! Też taki zrobiłam, bo zostało mi trochę gipsu :). Bardzo miły projekt. Patent na to, żeby gips się nie kruszył, to włożenie świeczki owiniętej np. w folię aluminiową. Potem łatwiej ja usunąć :) Mam to nawet gdzieś na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gips może się pokruszyć. Ale jak spróbujesz daj znać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Izabela Kornet30 sie 2015, 00:01:00

  Świetna sprawa! Będę sobie robić doniczki tym sposobem do nowego pokoju i na taras, ale właśnie nieco zwątpiłam. Pewnie doniczki będą kruszyć się już totalnie, bo to cieńsze. Popróbuję, ale te świeczki też będę miała na uwadze! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)