Błąd w zeznaniach - kryminalna zagadka S. Hannah

Napisała - środa, lipca 08, 2015

Nie które książki czyta się szybko, innym trzeba poświęcić więcej czasu. "Błąd w zeznaniach" to książka la lubiących tajemnice, wątek kryminalny i miłosny. Czy mnie zaciekawiła? Czy raczej to był błąd?To druga książka Sopie Hannah którą miałam okazję czytać. Pierwsza mi się dłużyła, później akcja ruszyła "z kopyta". Obie książki maja wiele wspólnego, chodź są o dwóch różnych historiach.

Nicki, mama dwójki dzieci, żona męża "idealnego". Nie jest ona typową kochającą mamą i żoną. Trudne dzieciństwo rzuca cień na jej dorosłe życie. Mimo że kocha rodzinę, szuka przygody w internecie. Nie chodzi tu o typową zdradę fizyczną, ale o kogoś, komu by mogła powierzyć swoje tajemnice, w zamian czyniąc to samo. Poznany mężczyzna przez portal randkowy staje się kobiecie coraz bliższy, ich relacja staje się coraz bardziej intymna. Kobieta nie wyobraża sobie życia bez tajemniczego kochanka. Po pewnym czasie Nicki zrywa kontakt. Pojawia się inny mężczyzna, który idealnie odpowiada jej ogłoszeniu. Kolejny romans. Robi rzeczy, których się wstydzi, ale nie może się powstrzymać. 

Romans doprowadza do przeprowadzki, coraz większych tajemnic i konfliktu z policją. Sytuacja się komplikuje gdy ginie w dziwnych okolicznościach kontrowersyjny publicysta, a Nicki przejeżdża koło jego domu kilkakrotnie zachowując się wyjątkowo podejrzane. Czy ma coś wspólnego z zabójstwem dziennikarza? Co ją łączy z tym wydarzeniem? Czy uda jej się utrzymać małżeństwo i jak zachowa się jej rodzina? 

Mogłoby się wydawać że książka jest ciekawa, pełna akcji. Ja tego tak nie odebrałam. Mam podobne odczucia co do poprzedniej pozycji tej pisarki. Niby ciekawie jest, jest tajemnica, zastanawiam się kto zawinił, kim jest tajemniczy mężczyzna. Jednak wszystko jest tak ułożone że nie ma szans na spekulacje i domysły, ponieważ autorka tak ułożyła powieść że jest jedną wielką tajemnicą aż do ostatnich stron. Jak dla mnie za dużo tej tajemniczości. Wolę mieć wolne pole do własnych domysłów, przemyśleń. Czytając tę książkę, miałam ochotę ją odłożyć i nie kończyć. Czułam że nic mnie nie łączy z książką, nic mnie do niej nie ciągnie.

Gdy zobaczę kolejny tytuł tej autorki, nie będę się męczyć. Odpuszczę. 

A tę książkę możecie kupić w Wydawnictwie Literackim za cenę 39,90 zł. Jeśli lubicie tajemniczą tajemnicę, ta książka może się Wam spodobać. Wolę coś bardziej zmuszającego do myślenia i spekulacji. 
Spodobają Ci się również:

0 opinii

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)