Przygody Fenka - seria w sam raz dla przedszkolaków!

Napisała - poniedziałek, czerwca 01, 2015

Fenek to taki mały listek pustynny, ale również jest on bohaterem książeczek! Wydawnictwo Edukacyjne Sobik właśnie wypuściło na rynek serię książeczek o Przygodach Fenka, małego liska, który poznaje świat i przyrodę wspólnie z rodzicami. 
W skład serii wchodzą 4 książeczki - "Wiosna w ogrodzie", "Lato nad morzem", "Skarby jesieni" oraz "Zima na śniegu". Cała seria nosi nazwę "Pory roku". Przeznaczona jest dla przedszkolaków, ale świetnie nadają się również do samodzielnego czytania dla dzieci! Adaś bardzo lubi te książeczki i sam czyta po trochu. 

Fenek to mały lisek, który mieszka wraz z rodzicami w Słonecznej Krainie. Każda pora roku jest dla niego fascynująca, ciekawa i skrywa całe mnóstwo przygód! Dzieci poznają razem z liskiem narzędzia używane w ogrodzie, dowiadują się kim jest Ratownik i czym się zajmuje a także odkrywa skarby jesieni. Na każdej stronie zaznaczone są na czerwono wyrazy do czytania globalnego, a także pytanie dotyczące danej strony.

Ja nie mam uwag. Całość jest świetnie zgrana i czekam na kolejne części!

Mimo że to seria dla mniejszych dzieci, czyta się ją bardzo fajnie, nie ma przesadnych zdrobnień, ciągłych powtórzeń imienia. Jest to lekka lektura, bez jakiejkolwiek przemocy, z przesłaniem edukacyjnym, a ilustracje są bardzo ładne. Utrzymane w jednym stylu i ciekawe. Z resztą zobaczcie sami. 

Co się jeszcze podoba w tych książeczkach to pomysły na zabawy z dzieckiem oraz małe podsumowanie co daje dziecku czytanie danej książki. Dodatkowo również są wypowiedzi ekspertów. Są to wartościowe, niedrogie książeczki, które dają możliwość świetnej zabawy dzięki kartom pracy i scenariuszom, które można pobrać ze strony o przygodach Fenka.  A że książki są świetne to mam dla Was konkurs urodzinowy, gdzie czekają na Was 4 zestawy książeczek. Zadanie jest banalnie proste!

Aha! Cena to tylko 6,95 zł za sztukę, a na stronie Fenka, czeka na Was promocja.

Spodobają Ci się również:

3 opinii

  1. Cześć, nie tak dawno organizowałam dla dzieci zabawę z okazji urodzin, teraz chce zorganizować kolejne przyjęcie, mam w planie skorzystanie z jednej firmy, poleciła mi ją znajoma ^^ Dzieci ponoć pokochały ich w przeciągu kilku minut i nie chciały od nich odejść, wyścigi w workach, malowanie twarzy w zupełności ich pochłonęło ;> Zostawiam adres dla zainteresowanychklaun@klaunpolska.pl

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas. Napisz co sądzisz o tym poście?
Pomóż w rozwoju bloga :)

>